iPhone 13 Kutu Etiketleri Sızdı! İsim Tartışmaları Bitecek

iPhone 13 akıllı telefon modelleri için çok az zaman kaldı. Telefon ne zaman çıkar ya da ne zaman tanıtılır soruları artık yavaş yavaş kesin cevaplar almaya başladı. Bu noktada yeni akıllı telefon için sızıntı sayısının da çoğaldığını söylemek lazım.

Yakın zamanda Rose Gold denen bir rengin ortaya çıktığı konusunda bilgileri verdik ve bu modele ait olduğu iddiası olan görselleri paylaştık. Bu sızıntı geldikten sadece birkaç gün sonra yeni akıllı telefonun kutu etiketlerinin sızdığı iddia edildi.

Kutu etiketlerinin ortaya çıkması ise başka bir gelişmeyi gözler önüne seriyor. O da isim tartışması noktası.

iPhone 13 Adı Devam Edecek Gibi Duruyor

Her ne kadar biz akıllı telefonun hep iPhone 13 olarak isimlendirileceğini paylaşmış olsak bile, bazı kaynaklarda telefonun farklı bir isimle geleceği iddia edilmişti. iPhone 2022 olarak anılacağı bile iddia edilmişti.

Bunun nedeni yeni akıllı telefon modellerinde yer alan bir özellik ya da tasarım kaynaklı değil. Bunun nedeni ABD’de 13 sayısının uğursuz bir sayı olarak kabul edilmesi. Hatta gerçek olan bir hikaye vardır.

Uçak koltuklarında bile 13 numaranın kullanılmadığı bilinir. Böyle bir durum varken yeni akıllı telefonlarda da 13 sayısına yer verilmeyeceği iddia edilmişti. Fakat kutu etiketlerine bakacak olursak Apple geri adım atmayacak ya da herhangi bir değişikliğe izin vermeyecek.

 

Etiketlere bakacak olursak yine telefonlar iPhone 13 olarak gelecek. Bu da serinin bölünmeden devam edeceği anlamına geliyor. Tabii ki temel modelde böyle bir tercih yapılması yeterli. Mini, Pro serisi de aynı şekilde isimlendirilecektir.

Artık tanıtım için çok az bir süre kaldı. Bu da demek oluyor ki küçük detaylar hakkında da bilgiler almaya başlayacağız. İşte isimlendirme bu küçük detaylardan biriydi.

Belki kutu tasarım görsellerini de yakında görürüz. Serinin mini modelinde nasıl değişiklikler olacak ya da ekran kısmında nasıl değişiklikler olacak gibi daha merak ettiğimiz de çok fazla soru var. Yavaş yavaş iPhone 13 için büyük günün yaklaşması, bu detayları bir bir öğreneceğimiz anlamına geliyor.

İlginizi çekebilecek konular

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel