iPhone 12 Serisi Kırılması Zor Bir Barajı Aştı! Seri Rekoru

iPhone 12 başarılı oldu mu? Küresel olarak rakamlara bakacak olursak cevap kesinlikle ama kesinlikle evet. Seride mini modelini saymayacak olursak, diğer 3 akışlı telefondan satışları memnun etmeyen bir model yok. Özellikle temel akıllı telefonda satışlar daha fena.

Bu şekilde bir başarı elde eden serinin, ne kadar başarılı olduğu rakamsal olarak kanıtlandı. Counterpoint Research yeni bir rapor yayınladı ve serinin çok hızlı büyüme gösterdiğini ortaya çıkardı.

iPhone 12 Satışları 100 milyonu Devirdi

Paylaşılan veriler çok önemli veriler. Çünkü bu verilere göre iPhone’un yeni serisi Nisan ayı itibariyle 100 milyon adet satmayı başardı. 2021 Nisan ayına kadar olan kısımda 100 milyonluk satış elde edilmiş oldu.

Bu demek oluyor ki seri tam olarak dönüm serisi oldu. 12 modelleri başarılı mı evet başarılı ama bu kadar satılacağını da bilemiyorduk. En son iPhone 6 akıllı telefonlarında da böyle bir sıçrama olmuştu. iPhone 7 modelinde tam olarak bu sıçrama devam etmedi ama şimdi yine aynı etki söz konusu olacak gibi.

Burada telefon neden çok tercih edildi o da merak ediliyor. Sonuçta iPhone 11 modelleri de iyiydi. Peki farkı gösteren ne oldu? Çok ince detaylar oldu. Telefonların OLED ekrana geçmesi, 5G destekli olması, yeni çerçeveler ki bence en etkili olanı, daha iyi kameralar ve daha iyi işlemciler.

 

Zaten tüm seri içerisinde de en çok satan modellerin her özelliği bünyesinde bulunduran iPhone 12 Pro Max modelleri olduğu açıklandı. iPhone 12 Pro Max modellerinde %29’luk bir pay var. Geçen seneye göre çok yükselen satış rakamları, Apple’ın gelirlerini de ciddi oranda arttıracaktır.

Bakalım darısı iPhone 13 serisinin başına diyelim. Belki bir Mini modelin de gelmemesiyle beraber 13 serisi daha iyi performans gösterebilir. Satışlar 13 modellerinde de yüksek seyretmeye devam ederse, sonuçlar Apple açısından çok iyi olacak.

Yolculuğa Hazır Mısınız? İlgili Bağlantılara Göz Atın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir