iPhone 14 Mini Modelini Şimdiden Unutabiliriz

Mini serisi olmadı. Apple belki tasarım olarak ya da teknik özellikler açısından isteneni verdi ama fiyat koca bir soru işareti. Mini alacaklar fiyatı görünce temel modeli ya da Pro modelini alıyor. iPhone 12 Mini hakkında çok haber yaptık. Seriden memnun kalınmadığını da belirttiğimiz çok haber oldu. Bu saatten sonra konuşulması gereken devam serileri. Apple bir kez daha şansını deneyecek. Ama ya iPhone 14 Mini?

iPhone 14 Mini Hiç Gelmeyebilir

Merak edilen sorunun cevabını veren Apple tahminleriyle ün kazanmış olan Ming Chi Kuo oldu. Analist tartışmalara neden olan Mini için son bir deneme yapılacağını söyledi. Telefonlar denenecek. iPhone 13 Mini modelinin hazırlıkları sürüyor ve bu model satışa sunulacak.

iPhone 13 Mini akıllı telefonlarının satışı ne boyutta olur ya da durum ne olur bilinmiyor. Fakat Kuo’nun söylemine göre bir mucize olmazsa ve 13 Mini en çok satan model olmazsa iPhone 14 Mini gelmeyecek.

Kompakt serinin son temsilcisi bu sene duyurulacak olan Mini modeli olacak. Gerek tasarımsal açıdan gerekse de teknik açıdan yenileneceği belirtilen Mini 13 modeliyle son atış yapılmış olacak.

Zaten artık Mini akıllı telefonların çok tutmadığını biliyoruz. Bunun için de bir yazı hazırlamayı düşünüyoruz. Son gelen kompakt modellerin satış rakamları hep düşük kaldı. Genelde büyük ekranlı akıllı telefonlar tercih ediliyor.

 

Burada Kuo tarafından farklı bir ekleme yapıldığını da söylemek istiyorum. 14 Mini 2022 yılını ilgilendiren bir model. Kuo, 2022 yılını ilgilendiren seriler için farklı açıklamalar da yaptı.

Mesela telefonların kamerasının değişiklik göstereceğini söyledi. Ünlü ismin söylediğine göre telefonların kamerası, 48 MP olarak değişecek. Birkaç modeldir Apple’ın 12 MP kamerasına alıştık. 14 serisi sonrasında ise sonunda kameraların değişiklik göstereceği söyleniyor.

Hatta Kuo, bu kameralarla beraber gerçek anlamda 8K çekim deneyimi yaşanacağını da söylemekte. Kim bilir belki de iPhone 14 ile beraber Apple yeniden DxOMark listesinin zirvesindeki yerini alır. Biliyorsunuz şu an zirvede Xiaomi Mi 11 Ultra modeli var.

Daha Fazlasını Keşfedin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir