İOS 14 sorunları ve çözüm yolları

Eylül ayından bu yana kullanmakta olduğumuz iOS 14 ile ilgili bir çok sorun gündeme geldi. Zaman zaman bu sorunlarla ilgili yazılarımız ve çözüm önerilerimiz oldu. Bu sayfayı iOS 14 sorunları için hazırladık. Bu sayfaya iOS 14 ile ilgili ortaya çıkacak konular zaman sırasına göre eklenecek. Bu sayede çözüm bulmak isteyen kullanıcılarımız rahatlıkla aradıklarını bulabilecekler.

Her yeni yazılım, işletim sistemi hatta donanım aygıtı güncellenmek zorundadır. Bu güncellemeler kimi zaman belirli bir sorunu ortadan kaldırmak için yapılabilir. Çoğu zaman ise sisteme yeni özelliklerin eklenmesi, sistemin geliştirilmesi için güncellemeler yapılmaktadır. Bu kanun iOS veya Apple içinde aynı şekilde geçerlidir. Apple IOS, macOS, tvOS, WatchOS, iPAdOS gibi işletim sistemlerini sürekli geliştirir. Bu sayede iPhone, Mac, MacBook, iPad, AppleTV, Apple Watch gibi ürünleri de sürekli bir gelişim içindedir.

iPhone 6s ve üstü bir iPhone kullanıyorsanız cihazınızda iOS 14 kullanabilirsiniz. iOS 14 son 3 ayda 7 kez güncelleme aldı. Son güncelleme 14 Aralık 2020 tarihinde iOS 14.3 olarak yapıldı.

Son iOS 14 güncellemelerini görmek için tıklayınız

iOS 14 sorunları ve çözüm yolları

Her iOS güncellemesinde yaşanan belirli sorunlar vardır. Bunlar pek değişmez ve bir sonraki güncelleme ile bunlar ortadan da kalkabilir. Ancak bazı durumlarda bizim de bu sorunları çözmek için bir şeyler yapmamız gerekir. Genel sorunları IOS sorunlarını şu şekilde sıralamamız mümkündür:

  • iOS 14 pil sorunu / şarj az gidebilir.
  • iOS 14 donma sorunu
  • iOS 14 güncelleme iPhone açılmama sorunu
  • iOS 14 ekranda çizgi sorunu
  • iOS 14 internete bağlanamama sorunu
  • iOS 14 bluetooth bağlanamama sorunu
  • iOS 14 aşırı ısınma sorunu

Yukarıdaki sorunların bir veya daha fazlası ile karşılaşmış olabilirsiniz. Aşağıdaki yazılarımıza göz atabilirsiniz. Sorununuzun cevabı yazılarımızda yoksa yorum kısmından bize yazın. Çözüm önerilerimizi iletelim.

Burası çokemelli

Ayrıca daha önceki iPhone sorunları ve çözüm yolları yazımızda işinize yarayabilir. Bu yazımızı görmek için tıklayınız

İOS 14 sorunları hakkındaki yazılarımız

[wp_timeline_design id=”6″]

İlginizi çekebilecek konular

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir