Siri, Beklenen Apple Etkinliği için Tarih Verdi

Apple’ın bu yıl düzenlenecek olan etkinliği adeta yılan hikayesine döndü desek yeridir. Ocak, Mart derken etkinlik Nisan ayına kadar sarkmış durumda. Nisan ayında düzenleneceği iddia edilen etkinliğin tarihi ise hala resmi olarak açıklanmadı. Fakat bu konuda şimdiye kadar sızmamış olan en önemli kanıt geldi. Apple Etkinliği için tarihi doğrudan Siri verdi.

Özellikle İngilizce dilde Siri kullanıcılarının denk geldiği durumda, kesin bir tarih gösterildiğini görüyoruz.

Siri, Apple Etkinliği için Ne Dedi?

Kullanıcılar Siri sanal asistanına “Apple’ın etkinliği ne zaman?” diye sorduklarında sanal asistanın 20 Nisan cevabını verdiği gözüküyor. Sanal asistan her seferinde bu cevabı vermiyor ve dediğimiz gibi sadece belli dillerde cevap veriyor. Fakat net olarak 20 Nisan tarihini işaret ettiğini anlıyoruz.

Daha öncesinde WWDC 2016 için de benzer bir durum olmuştu. 2016 etkinliğinin tarihini Siri doğru bilmiş ve Apple da bunun için bir ipucu bıraktıklarını doğrulamıştı.

Firmanın öncesinde de benzer ipuçları verdiğini düşünecek olursak, çok sürpriz bir durum söz konusu değil. Yine bir ipucu verilmiş gibi düşünebiliriz.

Zaten yakın zamanda iPad modelleri de sızdırıldı. iPad Pro ve iPad mini modellerinin yeni nesillerinin görselleri geldi. Ayrıca Apple TV’nin yeni nesli için de bilgiler paylaşılmıştı.

 

Bu sızıntılar bile yakında bir etkinlik olacağını gösteriyordu. Apple Etkinliği için ilk ipucunu Siri sanal asistanı vermiş olsa da yakın zamanda açıklama gelecektir.

Apple açıklama yaptığı zaman etkinlik online mı yapılacak yoksa herkesin katılım göstereceği açık bir etkinlik mi olacak soruları cevap bulacaktır. Yeni bir bilgi geldiği an ya da Apple konuya ilişkin verileri paylaştığı an biz de size aktaracağız.

Özellikle MiniLED ekranlı yeni iPad modelleri çok merak ediliyor. Apple burada sınıf değiştirecek gibi duruyor. Kullanılacak işlemci ve sunulacak yeni ekranlar için bilgileri bekleyeceğiz. Tanıtım 20 Nisan tarihinde olursa, ürün özelliklerini de canlı canlı sitemizde paylaşacağız.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir