iOS yüklenirken bir hata oluştu sorunu ve çözüm yolları

Yazılım Güncellemesi Başarısız Oldu. iOS  indirilirken bir hata oluştu.” veya “Yazılım Güncelleme Başarısız. iOS xxi yüklerken bir hata oluştu” sorunu, iOS güncellemeye çalışan birçok kullanıcının karşısına çıkan can sıkıcı sorunlar arasında yer alıyor. Bu sorunu çözmek için aşağıda yer verdiğimiz ipuçlarına göz atabilirsiniz.

Arkadaşlar iOS güncellemesini indirme aşamasında sorun yaşıyorsanız, öncelikle iPhone’unuzun boş depolama alanını kontrol edin. Boş alan iOS güncellemesi için gereken alandan daha az olabilir.

#İpucu 1: Cihazınızın iOS XX’i destekleyip desteklemediğini kontrol edin.

Apple, yeni bir iOS sürümü yayınladığında bazı eski cihazları kapsam dışında bırakıyor. Örneğin, iPhone 5’i iOS 11’e yükseltemezsiniz. iOS 11’i destekleyen cihazlar için bağlantıya tıklayınız.

#İpucu 2: Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Ayarlar > Genel > Sıfırla adımlarını takip ederek Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya dokunun.

#İpucu 3: Cihazınızı Zorla Yeniden Başlatın.

Güç Düğmesi ve Ana Ekran tuşunu, ekranda Apple logosu görünene kadar aynı anda basılı tutun. Cihazınız yeniden başladıktan sonra yazılım güncellemesi yapmayı deneyin.

Bu işlemin adı hard resettir. Cihazınıza göre bu işlem değişiklik gösterebilir. Bu konuda arıntılı bilgiyi şu konudan elde edebilirsiniz:

Hard reset nasıl yapılır?

#İpucu 4: WiFi’ı kapatarak cihazınızı yeniden başlatın.

Wi-Fi’ı kapatın ve Hücresel Veriye geçin. Daha sonra cihazınızı yeniden başlatın. Cihazınız açıldıktan sonra tekrar Wi-Fi’a geçiş yapın ve yazılım güncellemesi yapmayı deneyin.

#İpucu 5: iTunes’u kullanın.

Cihazınızı iOS güncellemesini yapmak için, bilgisayarınızda iTunes’u kullanın. Çoğu zaman İtunes ile günceleme yapmak sorunu çözmektedir. Ayrıca depolama alanı az kalanlar da iPhone’larını iTunes üzerinden güncelleyebilirler.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir