iPhone 11 Parmak İzi Nasıl Yapılır?

iPhone 11 parmak izi nasıl yapılır sorusu güvenlik açısından son derece önemlidir. Cihazınızdaki bilgilere sizden başkasının ulaşmasını istemiyorsanız telefonun açılma ayarlarını çok iyi standartlarda düzenlemeniz gerekiyor. iPhone kilini açabilmek ve diğer birçok işlemi yapabilmek için parmak izi uygulamasını aktif hale getirebilirsiniz.

Parmak izi uygulaması güvenlik açısından aradığınız standartlarda bir özelliktir. Hem kolay bir şekilde aktif hale getirilebilir hem de dilediğiniz anda kullanabilme imkanı sunar. Touch ID sensörü ana ekran üzerinde üst düğmelerde yer alıyor. Belli adımları izlerseniz kolaylıkla bu güvenlik adımını ayarlamanız mümkün olabilmektedir.

Touch ID Ayarlama Nasıl Yapılır?

iPhone 11 parmak izi nasıl yapılır sorusuna yanıt vermeden önce mutlaka parola oluşturmanız gerekiyor. Parolanızı seçerken kimsenin tahmin edemeyeceği ve sizin de unutmayacağınız bir seçim yapmalısınız. Parolama ayarlama işlemi sonrasında parmak izi ayarlama işlemini şu şekilde yapabilirsiniz:

  • Touch ID sensörünün ve parmağınızın hem kuru hem de temiz olması gerekiyor.
  • Ayarlar kısmından Touch ID kısmına girin.
  • Parolaya dokunarak parolanızı girin.
  • Daha sonra Parmak İzi Ekle kısmını tıklayın.
  • Touch ID sensörüne dokunurken de aygıtı normalde tuttuğunuz şekilde tutmaya özen gösterin.
  • Aygıtın parmak izinizi tanıması için mutlaka dokunun ancak basmamaya özen gösterin.

Bu işlemleri yaptığınızda kısa bir titreşim hissetmeniz gerekiyor. Bir diğer şekli ile parmağınızı kaldırmanız isteninceye kadar parmağınızı orada bekletin. Her seferinde de parmağınızın konumunu biraz değiştirmeniz gerekiyor. Bu şekilde yavaşça kaldırarak tekrar yerleştirmeli ve parmak izinizi tam olarak işlemelisiniz. Bir sonraki gelen ekranda da ekran üzerinde aygıt tuşunu ayarlamanız isteniyor.

iPhone Kilidini Açmak İçin Touch ID Nasıl Kullanılır?

iPhone 11 parmak izi nasıl yapılır kadar bunun kullanımı da önemlidir. Bu uygulama sırasında mutlaka Touch ID nasıl kullanmanız gerektiğini de bilmeniz gerekiyor. Cihazın kilini açmak için Touch ID’ye kaydedilen parmağın kullanılması gerekiyor. Bu parmak ile Touch ID üzerine bastığınızda kolaylıkla ekranı açabilirsiniz. Aynı zamanda alışverişlerinizde de bu uygulamadan yararlanabiliyorsunuz. Apple kimliği parolası yerine Touch ID kullanmak çok daha pratik olabilmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel