iOS 14.2 ve iPadOS 14.2 Herkes için Yayında – Hemen İndirin

iOS 14.2 ve iPadOS 14.2 için geçtiğimiz günlerde Golden Master sürüm olarak yayınlanmıştı. Golden Master sürümünün yayınlanmasının hemen ardından tüm değişiklikleri sizlerle paylaşmıştık. Nasıl yenilikler geldi ve bu değişiklikler sonrasında cihazlar nasıl yenilendi gibi soruların cevaplarını aldık.

Sevindiren haber şu ki geç olmasına rağmen sonunda tüm kullanıcılar için de güncelleme yayınlandı. Tüm kullanıcılar için yayınlanan güncelleme akıllı telefonlara ve tablet modellerine ulaşmış oldu.

iOS 14.2 ve iPadOS 14.2 Neler Değiştirecek?

Güncellemenin neler getirdiği konusunda bazı paylaşımlar yapmıştık. GM sürüm için paylaştığımız yazıyı okumuşsanız zaten yenilikleri bileceksiniz ama biz yine de mini bir özet geçelim. Yeni sürümün getirdiği yenilikleri bir başlık serisi olarak sınırlamak istersek;

  • 100’den fazla yeni emoji bildirimi
  • Kontrol merkezine eklenen yeni Shazam artısı
  • Görme engelli kullanıcılar için gelen kişi algılama özelliği
  • Yeni duvar kağıtları
  • Kablosuz şarj güncellemeleri

 

iOS 14.2 ve iPadOS 14.2 ile gelen bunların dışında kalan da bazı düzenlemeler var ama bu düzenlemeler daha küçük çaplı düzenlemeler. Pil için, performans kısmında yaşanan sorunlar için ve daha birçok noktada bir düzenleme geldiğini görüyoruz.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.2 GM Sürüm Yayınlandı – İşte Yenilikler

Bunun dışında tabletler için bir kamera güncellemesi de var. Bu kamera güncellemesiyle beraber tabletlerde yaşanan stabilite sorunlarının da önüne geçilmiş oldu. Aynı kamera sorunları iPhone X modellerinde de vardı ve çok öncesinde yayınlanan bir güncelleme ile giderilmişti. Yeni sürümle beraber tabletler için de tamamen bu sorunlar giderildi.

Eski Telefonlar için iOS 12.4.9 Güncellemesi Yayında

Yeni güncellemeyi zaten bekliyorduk ama beklemediğimiz bir gelişmede yaşandı. iOS 12.4.9 sürümü yayınlandı. iOS 12 için güncellemelerin devam etmesi şaşırtıcı bir durum. Daha önceki sürümlerde bu yönde çok fazla bir adım atılmamıştı.

Fakat iOS 12 sürekli güncelleme almaya başladı. iOS 12 neden hala güncelleme almaya devam ediyor emin değiliz. Güvenlik odaklı olarak bu güncellemenin yayınlandığı düşünülüyor ama bu kadar büyük güvenlik sorunu mu var onu da bilmiyoruz.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir