iOS 14.2.1 Güncellemesi Geldi – Önemli Düzenlemeler Var!

iOS 14.2.1 güncellemesi yayınlandı. Yeni güncelleme beklenmedik bir ara güncelleme olarak karşımıza çıktı. Aslında bakarsanız planlanan güncelleme iOS 14.3 sürümünün yayınlanması yönündeydi.

Yeni sürüm yayınlandığı zaman, bazı sorunların giderileceği ve sistemsel yeniliklerin yapılacağını beta 1 ile görmüştük. Bu noktada iOS 14.2.1 sürümü beklentilerin dışına çıkan bir güncelleme olarak geldi.

iOS 14.2.1 Neden Yayınlandı? Değişiklikler Neler?

Beklenmedik bu güncelleme sınırlı olarak geliyor. Güncellemenin yayınlandığı iPhone modellerinde bir sınırlama söz konusu. Sadece iPhone 12 akıllı telefonları için yayınlanan bir sürüm var.

 

iPhone 12 akıllı telefonlarında yaşanan sorunları gidermek için yayınlanan güncelleme, daha önce bahsettiğimiz birçok sorunun çözülmesini sağlıyor. Çözülen sorunlar şöyle:

  • iPhone 12 akıllı telefonlarındaki dokunmatik ekran sorunları. Bizi takip ediyorsanız mutlaka görmüşsünüzdür yeni telefonların ekranlarında dokunmatiğin çalışmasını engelleyen ve ekranın donmasına neden olan bazı sıkıntılar vardı. Sürüm güncellemesi bu sorunları çözdü. Başta iPhone 12 olmak üzere, iPhone 12 Pro ve Mini modelleri için de aynı şey geçerli.
  • Diğer giderilen bir sıkıntı da MMS mesajların sorununun giderilmesi. MMS modellerinde yaşanan mesaj sorunları artık yok.
  • Son olarak iPhone 12 akıllı telefonlarında yer alan işitsel cihazlardaki ses bozulması sıkıntısının da yine iOS 14.2.1 ile giderildiği açıklandı.

Genel performans konusunda da bir düzenlemenin olduğu sistem güncellemesinin devamının gelip gelmeyeceği net değil. Öyle ki bu seri sadece iPhone 12 modelleri için yayınlanmış olan bir seri oldu.

iPhone 12 özelinde yeni güncellemelerin gelmesi için yeni sorunların belirlenmesi gerekiyor. Bu da çok olası değil gibi gözükmekte. Biz şimdi iOS 14.3 güncellemesini bekleye duralım. Ara güncelleme gelecek olursa yine paylaşırız. 🙂

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir