XAPK Nedir? Nasıl Kurulur?

İnternet üzerinde mobil cihazlarımızda kullanabilmemiz adına farklı oyun ve uygulama paketleri bulunmaktadır. Bu geliştirilen paketler .apk olarak cihazlarımıza uyumlu bir şekilde yüklenmektedir ki bu dosyaları her android cihaz desteklemektedir.

 

Mobil cihazlarınız için hileli oyun ve full uygulama paylaşımı yapan web siteleri sitelerinde paylaşmış olduğu indirme linklerinin %95’i APK olarak bizleri karşılamaktadır ki bu basit bir işlem olduğu için hiç kimse kolay kolay zorluk çekmez. Bazı web siteleri ise oyunun uyumluluk sorununu ortadan kaldırmak adına .XAPK uzantılı dosyaları paylaşmaktadır ki bu işlem cihazlarınıza kurarken biraz zahmetli olacağı için ikinci bir yazılım ile uğraşmanız gerekmektedir.

XAPK Nedir ?


.xapk uzantılı dosya biçimleri android telefon ve tabletlerimiz için geliştirilmiş olan paket dosya biçimi olarak bizleri karşılayan uzantı biçimidir.

Büyük boyutlu oyunlarda genel olarak apk ve obb dosyaları indirilme dosyası olarak bizleri karşılamaktadır ki taşıma vs olduğu için bizleri ufak ufak yoran bir eylemdi. Şimdi ise geliştirilen .xapk dosyalarında obb dosyaları tamamen kalkarak tek bir paket halinde gelmektedir ki sadece tek bir paket ile hem apk hem de obb dosyasını otomatik olarak kurmuş oluyoruz.

Sonuç olarak xapk dosyaları android telefon ve tabletlerimizde oyun, uygulama gibi dosyaların yüklenmesi için geliştirilen ve tek bir paket olarak sunulan uzantılardır. Normal bir .apk dosyası ile farkına baktığımızda ise .xapk dosyaları hem apk dosyasını hem de obb dosyasını tek başına taşımaktadır ki bu durum sizlerin uğraşmaması için büyük bir avantaj haline gelmektedir.

XAPK Nasıl Kurulur ?


  • İlk olarak buradan .xapk kurma uygulamasını indirin.
  • Uygulamanın kurulumunu tamamlayın ve uygulamaya giriş yapın.
  • Son olarak ise indirdiğiniz .xapk dosyalarını kolayca tıklayarak kurulum sağlayabilirsiniz.

Kurulum işlemleri bu kadar basit bir işlem ile gerçekleşmektedir. Genel olarak aralarında bulunan farklı özet olarak geçmeye çalıştım ki akılda kalan bir diğer soruyu yani güvenilir mi diyenlere de kısa bir şekilde özet geçmek istiyorum. Genel olarak internet üzerinde bulduğunuz hiçbir apk ve xapk dosyaları asla güvenli değildir. Paketler maallesef bir google play gibi veya büyük şirketler tarafından tarama vs yapılmadığı için haliyle karşımıza çıkmaktadır. O yüzden her siteden bu apk dosyalarını indirmek çok mantıklı ve güvenilir bir hareket olmayacaktır.

 

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir