Az Sermaye ile Yapılabilecek İş Fikirleri

Küçük ve Kârlı İş Fikirleri, birçok kişinin hayatında uygulamak istediği şeylerden bir tanesidir. Küçük ölçekte bir iş kurmak isteyenler ve tabii ki buradan yavaş yavaş kâr etmek isteyenler için güzel bir liste oluşturmak istedim ki umarım sizlerin de hoşuna gidecektir.

Girişimcilik artık eskiye dayanarak çok daha basit bir iş olmuş durumda fakat bu işi açabilmek veya adım atabilmek sadece başlangıç diyebilirim ki önemli olan ilerleterek kendinizi iyi yerlere getirebilmektir. İnternet üzerinde bu tür işler yapabilmeniz için yüzlerce yazı ve iş çeşidi bulunmaktadır ki sizler için en iyi az sermaye ile ne iş yapılır sorusunun cevabını vereceğiz.

Küçük bir araştırma yaparak aslında aşağıda bulunan birçok iş imkanından yararlanabilir ve ufaktan paralar kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Kiralama İşleri ile Para Kazanma

 

Yeni bir işe girişim yapmak isteyenlerin mutlaka araştırma yapması gereken bir konu ise kiralama yaparak para kazanma işlemidir. “Araba, iş, oda, ev” gibi birçok kategori içerisinde kiralama yaparak para kazanan binlerce kişi bulunmaktadır.

İlk başlarda bu işi yapabilmeniz için tabii ki bir çevreniz olması lazımdır ki unutmayın siz işinizi kaliteli yaptığınız sürece hem adınız hem de yaptığınız iş ön plana çıkacaktır. Zamanla çok daha müşteriye sahip olarak bu işinizi geliştirebilir ve tabii ki kategorilerinizi genişleterek daha çok paralar kazanabilirsiniz. 

Bayilik Satın Alarak Para Kazanma

 

Günümüzde artık çok büyük firmalar bulunmaktadır ki zincirlerini büyültebilmek adına bayilik vererek hem kendilerinin hem de bayiliği alan kişilerin kazanmalarına olanak sağlamaktadır. Doğru bir bayilik seçimi yaparak sizlerde bir dükkan açabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Burada bayilik almadan önce dikkat etmeniz gereken bir unsur ise “doğru seçim yaparak” bir bayilik seçimi yapmanızdır. En basitinden dükkanı açmak istediğiniz yerde çiğköfte dükkanı eksikliği varken sizler gidip oraya giyim mağazası açmanız mantıklı olmayacaktır. Dükkan açmadan önce bu tür ince ayrıntı ve detaylara dikkat etmeniz hem dükkanınız için hem de kendiniz için çok daha mantıklı bir fikir olacaktır.

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

 

Bir diğer ufak çaplı iş imkanımız ise mantar yetiştiriciliği olmaktadır. Kolay yetiştirmenin olduğu gibi bildiğiniz üzere mantara gerçekten büyük bir talep oluşmaktadır. Az bir sermayeniz var ise ve bu tür bir iş arıyorsanız mutlaka bu fikri gözden geçirmelisiniz.

Bildiğiniz üzere onlarca farklı mantar türü bulunmaktadır ve sizlerin bu işe girişmeden önce bu ayrıntıyı da düşünerek giriş yapması önemli bir konudur. Örnek olarak hangi mantarın daha çok talepte olduğuna ve yetiştirme konusunda daha kolay olduğuna ufak bir araştırma yaparak ulaşabilme imkanınız bulunmaktadır. Mantarlarınızı yetiştirmeye başladıktan kısa bir sürede para kazanmaya ve kâr etmeye hızlıca başlayabilirsiniz.

Çiçekçi Dükkanı Açarak Para Kazanmak

 

Bir diğer güzel ve kâr edebileceğiniz iş fikri ise çiçekçi dükkanı açma fikridir. Aslında düşündüğümüzde dönemlik bir iş olan ve eğer büyük bir marka haline gelebildiğinizde güzel paralar kazanabileceğiniz bir iş türüdür. 

Özellikle düğün sezonu ve özel günlerde (sevgililer günü, anneler günü vb) fazlası ile rağbet gören çiçekçi dükkanları, büyük bir rövanş içerisindedir. Tabii ki artık bildiğiniz üzere birçok market, dükkan gibi iş yerleri online e-ticaret ile internet üzerinden de satışlar yaparak daha fazla kâr yapabilmektedirler. Çiçekçi dükkanı açmadan önce tabii ki çiçekler hakkında iyi bir bilgi sahibi olmanız ve müşteri memnuniyetini üst planda tutabilmeniz önemli bir kavram olacaktır.

Catering Hizmeti Vermek

 

Dünyada ölmeyecek meslek denildiğinde akla gelen ilk iş tabii ki de aşçılık olmaktadır. İnsanlar, şirketler, dükkanlar ve daha onlarca yer yemek yiyebilmek adına farklı yerler tercih etmektedir ki sizlerde bu tercih edilen yerlerden birisi olabilirsiniz.

Yemek alanı çok kapsamlı bir alan olduğu için eğer iyi bir aşçı olabilir ve piyasada tutulabilirseniz gerçekten çok büyük kâr oranları ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yemek yapmayı seviyorsanız ve girişimcilik planınız var ise bu tür bir iş imkanını düşünmeden geçmemelisiniz ki aksi taktirde büyük bir işi kaybetmiş olabilirsiniz. 

Tercüme Yaparak Para Kazanma

 

Tercümanlık yaparak para kazanma işlemi birçok ana iş fikrinden sizlere para kazandırabilir. Bu tür bir iş yaparak para kazanmak isterseniz sermayeniz sadece yeni bir dil öğrenmek ve tabii ki sonrasında hizmete sunmak olacaktır.

Genel olarak bildiğiniz üzere tercümanlık yapan kişiler dükkan vb yer açmaya gerek duymazlar ve direk olarak nerede hizmet verilecekse orada işlerini gerçekleştirirler. Örnek vermek gerekirse noter, tapu gibi yerlerde ülkemizde yaşayan yabancılar ile bir iş yapılacaksa oraya bir tercüman çağırılır ve tercüman kısa bir zaman içerisinde işini yaparak parasını almaktadır. Fakat tercümanlık kolay bir iş olmadığı için bu konuda iyi bir eğitim almanızı mutlaka tavsiye etmekteyim, aksi taktirde işinizde kolay kolay başarılı olamazsınız.

Takı, Kolye, Bileklik Yaparak Satmak

 

Günümüzde en az sermaye ile yapılan işler listesinin başında takı, kolye, bileklik tarzı yapan yerler gelmektedir. Özellikle bayanları ilgilendiren bir konu olduğu için bu tür işler onların hem ilgi alanı hem de birçok kişini hobisi olarak geçmektedir.

Sizlerde eğer düzgün malzeme ve güzel kalitede takı, toka, bileklik, küpe gibi eşyalar yaparak satışa sunabilirsiniz. İsterseniz burada ufak bir butik gibi bir dükkan açabilir isterseniz de internet üzerinden e-ticaret sitesi kurarak satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu iş aslında bir ek gelir gibi de düşünülebilir çünkü düzgün bir maaş ve para istiyorsanız çok fazla satış gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Berber – Kuaför Dükkanı Açarak

 

Berber veya bir kuaför dükkanı açmak sermaye olarak biraz orta gelir istese de sizlerin burada sergileyeceği saç kesme ve saç hizmetleri doğrultusunda zamanla iyi paralar kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Genel olarak bu tarz yerlerde müşterileri çekebilmeniz için dükkanınızın dekorasyonu ve tabii ki müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmanız çok önemli bir olaydır. Bu işi sizlere tavsiye etme sebebim ise Yaş, meslek, gelir, cinsiyet fark etmeksizin herkes berber ve kuaföre gitme ihtiyacı duymaktadır. Tabii ki bu işe girişebilmek için önceden bu tür yerlerde çıraklık yapmış olmanız gerekmektedir ki aksi taktirde saç kesmek ve bu işlerle uğraşmak kolay bir iş değildir. 

Yaşam Koçluğu Yapmak

 

Son dönemlerde yaşam koçluğu kelimesini bir hayli sık görmeye başlamış durumdayız ki buda insanların birilerinden yardım alması gerektiğini ve tabii ki bir şeyler yapabilmesi için yol gösteren birisine ihtiyaç duyuyor diyebiliriz. Gittikçe popülerliğini arttıran bir iş olduğu için bunu da ekleyerek sizlerle paylaşmak itesim ki umarım hoşuna gidecek bir iş kavramı olur.

 Yaşam koçları insanlara iyi bir yol göstererek onlara yaptığı adımlar hakkında bilgi veren kişi diyebiliriz. Sermaye olarak ise düşük bir bütçe gerektiren bu işi küçük bir ofis açarak da ilerletebilme imkanınız bulunmaktadır. Yaşam koçlarının maaşı ise şuanda günümüzde birçok kişiye göre iyi bir gelir olduğunu söyleyebilirim ki sonuçta sadece bir kişinin yaşam koçluğunu değil birçok kişinin koçluğunu yapacaksınızdır. 

Oto Yıkama ve Aksesuar Dükkanı Açmak 

 

Oto yıkama dükkanı açmak günümüzde bu seviyelerde ki bir iş için maliyeti en az olan işlerden birisidir. Oto yıkama dükkanları günümüzde bir hayli çoğalmaya devam etmektedir ki hemen hemen herkes arabasını 2 haftada bir yıkamaya vererek temiz binmeyi tercih etmektedir. 

Oto yıkamacılık çok zor bir meslek olmamakla birlikte genel olarak birçok kişinin de severek yaptığı iş türlerinden birisidir. Bu tarz bir dükkan açtığınız taktirde sadece araba yıkayarak değil aksesuar, lastik, yağ, araç malzemeleri gibi birçok alanda da satışlar yaparak kâr oranınızı yükselteceksinizdir. Kış aylarında çok bir rağbet görmese de özellikle yaz aylarında insanlar sık sık araçlarını yıkatmak için yıkamalara gitmektedir.

Gizli Hazineleri Keşfedin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir