Önü Açık Bölümler [2 ve 4 Yıllık]

Ülkemizde yüzlerce farklı üniversite bulunmaktadır ve tabii ki binlerce öğrenci üniversiteye girebilmek için sınavlara girmektedir. Birçok kişi hedefi olmadan sınava girerken bir kısım genel olarak hedef koyarak üniversiteye gitmek istemektedir. Bu yazımızda sizler için bölüm bulmakta sıkıntı çeken ve sizlerin de aklına yatabilecek önü açık bölümler bularak paylaşmak istedik.

 

Önü açık bölüm okumak artık birçok kişinin isteği diyebilirim ki bir öğrencinin geleceğini doğru yönlendirmek önemli bir konudur.

Günümüz şartlarında artık eğitim sistemi çok daha farklı bir şekilde yönlenirken haliyle bölümlerin de içeresinde bazı değişiklikler bulunmaktadır. Maallesef birçok insan artık istediği mesleğin yerine önü açık üniversite bölümleri tercih etmektedir ki aksi taktirde işsizlik gibi düşünceler bir hayli çoğalmış durumdadır.

Önü Açık Bölümler 2021

Yazılım Mühendisliği

 

Son dönemlerde artık internet dünyasında ve yazılım kategorisinde gerçekten iş olanağı çok daha fazla artmış durumdadır. Yazılım okuyarak illa ki bir şirket altında çalışacaksınız diye bir kaide olmadığını unutmamalısınız. Artık internet üzerinde onlarca kişi yazılım sayesinde çeşitli şeyler yaparak kendi mesleğini kendi adımları ile yürütebilmektedir. 

Robotik Kodlama

 

Dünyayı robotlar mı yönetecek cümlesi bir hayli yaygın durumda diyebiliriz. Gelişen teknoloji ile birlikte artık insan hayatına robotlar girmeye yavaştan girmeye başlamış durumda. Bu alanda geliştirilen çalışmalar hızla yürütülmektedir ki robotik kodlama bölümü şuanda önü açık ve kendinizi geliştirdiğinizde iyi yerlere gelebileceğiniz bir bölüm diyebilirim.

Mimarlık

 

Dünyada tabii ki eksikliği bulunmaması gereken bölümlerden birisi de mimarlık bölümüdür. Günümüzde artık sadece ülkemizde değil dünya üzerinde her yerde binlerce farklı binalar yapılmaktadır ve bu binaları yaparken her şirket bir mühendise, tabii ki mimara ihtiyaç duyacaktır. 

 

En Çok Atanan Meslekler [2021]

İlgili İçerik

 

Üniversite sınavına girmeye hazırlanan adayların en çok merak etmiş olduğu konulardan bir tanesi de hangi mesleğin kolay ataması olduğunu öğrenmektir. Bizlerde bu yazımızda genel ortalamalara bakarak en kolay atanan meslekler listesi hazırlayarak sizlerle birlikte paylaşmak…

Uzay Bilimi

 

Uzay bilimi, günümüzde özellikle son zamanlarda bir hayli konuşulan ve geleceği açık olan bölümlerden birisidir. Elon Musk gibi insanların özellikle uzay gibi alanlara yönelmesi ile birlikte artık tüm dünya üzerinde bir hareketlilik olmuş durumda. Dünya üzerinde insanlığın uzaya olan merakı bitmeyeceği için bu tür bir meslek seçimi sizler için mantıklı olabilir. 

Tercümanlık

 

Önü açık olan en önemli mesleklerden birisi de tercümanlımesleğidir. Eğer iyi bir dil biliyorsanız bu imkanı mutlaka birçok alanda kullanarak harika paralar kazanabilirsiniz. Tercümanlık ile alakalı birçok bölüm bulunmaktadır ki ufak bir araştırma yaparak bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sağlık Bölümü

 

Sağlık sektörü, özellikle günümüzde halen ihtiyaç olan büyük bir bölümdür. Dünya üzerinde önü açık meslek denildiğinde tabii ki ilk akla tıp gelmektedir. Koronavirüs sebebiyle çok daha fazla ihtiyaç duyulan sağlık personelleri, gün geçse de iş imkanı asla azalmayacak olan bir bölümdür. 

Uçak Teknolojisi 

 

Ulaşımın olmazsa olmaz kaynaklarından biriside bildiğiniz üzere uçaklardır. Günümüzde binlerce kişi hızlı ulaşım için uçaklara binmeyi tercih etmektedir. Uçak ile alakalı tüm bölümler eskiden de olduğu gibi günümüzde de rağbet görmeye devam etmektedir. Bu tür bir bölüm seçmeniz birçok yerde iş bulabilmenize olanak sağlayabilir.

Mobil Yazılım ve Mobil Uygulama Geliştiriciliği

 

Günümüzde en çok kullanılan ve kullanılmaya devam edilen teknoloji aletlerinden birisi akıllı telefonlardır. Bildiğiniz üzere insan hayatına giriş yaparak binlerce kişiyi esir alan telefonlar, gün geçtikçe kullanım oranını arttırmaya devam ettirmektedir. Eğer mobil yazılım ve mobil uygulama geliştirme ile alakalı bir bölüm tercih ederseniz kolay kolay işsiz kalmayacağınız bir bölüm olacaktır.

Şimdi artık bu tür bölümleri okuduktan sonra illa bir şirkette veya bir yerde çalışmalısınız diye bir kural olmadığını unutmayın. Evinizde bile farklı uygulamalar geliştirerek kendinizce güzel paralar kazanabilirsiniz.

Gizli Hazineleri Keşfedin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel