iPhone 12 Mini Satışları için Beklenmedik Gelişmeler Var

Apple’ın en çok konuşulan akıllı telefonlarından biri olarak öne çıkan iPhone 12 Mini, büyük umutlar beslenerek satışa çıkarılan bir akıllı telefon oldu. Yeni akıllı telefonun talibinin çok olacağı ve mini seriye doğru bir dönüş olacağı düşüncesi ortaya çıkmıştı.

Bu düşünceyle beraber ilk gelecek olan satış rakamlarını merak etmeye başlamıştık. Açıklanan ilk satış rakamları ise beklentileri bir anda tersine çevirdi. Yüksek satış rakamları beklenirken yeni açıklanan oranlar biraz hayal kırıklığına neden oldu.

İlginizi Çekebilir: En Çok Kullanılan iPhone Hangisi? – 2020

iPhone 12 Mini Satışları Ne Düzeyde?

2020 yılının Ekim ve Kasım ayı verileri değerlendirilerek ortaya çıkarılan raporlara göre yapılan iPhone satışlarının sadece %6’lık bir kısmının yeni mini modeline ait. Pro modelleri ve bunun yanında da temel modellerin satışlarının çok daha yüksek olduğu söylenmekte.

iPhone 12 akıllı telefonları için yapılan açıklamaya göre temel modelin tüm iPhone akıllı telefonlarına oranı %27 olarak açıklanmış durumda.

iPhone 12 Pro ve Pro Max akıllı telefonlarının satış oranı ise %20 olarak açıklandı. Temel modelin satış oranı %27 ve Pro modellerin satış oranı da %20 olarak açıklanmışken Mini modelinde sadece %6’lık bir payın olması, Apple’ın planlarının pek tutmadığını gösteriyor.

Yeni akıllı telefonlar için açıklanan bu rakamlar analistler tarafından da değerlendirilmiş durumda. Ünlü analist Mike Levin tarafından paylaşılan bilgilere göre iPhone 12 Mini için satışların düşük kalmasının nedeni fiyatlar.

 

Mini model almak yerine aynı aralıkta iPhone 11 modelini satın almak ya da iPhone XR modeline yönelmek kullanıcılara daha cazip geliyor. Öyle ki iPhone XR akıllı telefonlarında 499 dolar gibi bir satış fiyatı görüyoruz. iPhone 11 modelinde ise bu fiyat 599 dolar olarak açıklanmıştı.

Sadece yurt dışı fiyatları değerlendirildiği zaman, 12 Mini modelinin ise 699 dolar olduğunu görüyoruz. İşte bu fiyat farkının değerlendirildiği ve kullanıcıların bunun için mini modeli yerine diğer akıllı telefonları tercih ettiği söyleniyor. Ülkemizde durumun ne olduğu konusunda ise henüz veriler paylaşılmadı. Apple’ın resmi satış verileri paylaşıldığı zaman, daha fazla detaya ulaşmış olacağız.

Gizli Hazineleri Keşfedin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel