Apple Watch SE Tehlikeli Derecede Isınma Sorunuyla Gündemde

Apple Watch serisine uygun fiyatlı akıllı saat seçeneğini getiren Apple Watch SE modeli için son günlerde ilginç iddialar gelmeye başladı. Yeni akıllı saatlerin aşırı ısınma sorunu yaşadığı söyleniyor.

Fakat iddialar biraz ciddi. Öyle akıllı telefonum çok ısınıyor ne yapmalıyım gibi bir durum söz konusu değil. İddialara göre yeni akıllı saat o kadar çok ısınıyor ki durum tehlikeli bir boyuta geliyor.

Apple Watch SE Isınma Sorunu için Henüz Açıklama Gelmedi

İlk olarak kullanıcıların forum konuşmalarında ortaya çıktığı söylenen sorun, şimdilik 6 kullanıcı tarafından dile getirilmiş durumda.

Bu kullanıcıların söylemlerine göre akıllı saat sebepsiz yere ısınmaya başlıyor. Saat sürekli olarak ısınmaya devam ediyor ve bir süre sonra ekranda yanıklar oluşmaya başlıyor. Sonrasında akıllı saat kullanılmaz hale geliyor.

Güney Koreli bir kullanıcının olay hakkında anlatımları da bulunuyor. Ekranı yanmış Apple Watch SE saatinin görüntülerini paylaşan kullanıcı, saati ilk olarak 8 Ekim tarihinde satın aldığını ve 9 Ekim tarihinde gece uyurken bileğinde aşırı ısı ve acı ile uyandığını söylüyor.

 

Kullanıcı kolunda ize neden olan aşırı ısınma nedeniyle saatinin ekranının yandığını ekranın da kullanılmaz hale geldiğini söylüyor. Yine kullanıcının söylediğine göre Apple akıllı saati değiştirmiş ve yenisini vermiş ama dediğimiz gibi bu konudan şikayet eden yeni kullanıcılar da ortaya çıkmaya başladı.

Güney Kore dışında sorun belirten bir kullanıcı olmamasına karşın yeni akıllı saatlerdeki durum için Apple tarafından da herhangi bir açıklama yapılmadı. Firma iddialar hakkında detaylı açıklama yaparsa durumu öğreneceğiz ama şu ana kadar paylaşılan tahminlere göre bu sorun Taptic Engine kaynaklı olarak yaşanan bir sorun.

Tabii ki bunlar tahmin. Bu tahminlerde bulunan Apple kaynakları sorunun parça tedarik zincirinden kaynaklı olabileceğini de belirtiyor. Şimdilik sıkıntının çok kısıtlı bir kullanıcı kitlesi arasında yaşanıyor olması, belli modellerde sorun olduğunu işaret etmekte ama dediğimiz gibi Apple’ın açıklamalarını da beklemek lazım.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel