Görev Yöneticisi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı Hatası Çözümü

Genel olarak hemen hemen her kullanıcı bilgisayarlarında yazılımsal olarak bir takım problemler yaşamaktadır. Bizlerde bu yazımızda görev yöneticisi, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı hatası konusunu ele alarak kolay bir şekilde çözümünü sizlere aktaracağız.

Bildiğiniz üzere bilgisayarlarımızda bulunan görev yöneticisi programı her alanda bizlere yardımcı olmaktadır. Bizler bu aracı arka plan üzerinde çalışan programları görme, cpu gibi değerlere göz atma, bilgisayar kilitlendiğinde sorunu ortadan kaldırma gibi işlevlerde kullanmaktayız. Yukarıda bahsettiğimiz bu hata maallesef bilgisayarınızda görev yöneticisini çalıştırmaya çalıştığınızda alacağınız bir hata türüdür ve çözümünü ise aşağıdaki adımlar üzerinde anlatacağız.

Görev Yöneticisi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı Hatası Çözümü

Komut İle Birlikte Sorunu Ortadan Kaldırma

Bir komut dosyası (.bat) oluşturma yaparak kolayca bu sorununu bilgisayarınızda kaldırabilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  1. Adım #1: İlk olarak “Not Defteri” üzerinden bir yeni bir sayfa açıyoruz.
  2. Adım #2: Aşağıda ki notu açtığınız not defterine yapıştırıyoruz.
  3. Adım #3: Kodu yapıştırdıktan sonra “Ctrl + S” tuş kombinasyonu yapıyoruz ve dosyanın ismini “TaskManager.bat” olarak ayarlıyoruz.
  4. Adım #4: Daha sonra ise kaydettiğiniz yerden notunuzu “Yönetici Olarak Çalıştır” diyoruz.

Bu işlemi tamamladıktan sonra ekrana bir kod penceresi gelecektir ve kendi kendine kapanarak işlemini arka planda halletmiş olacaktır.

 

Komut İstemi Çözüm Yöntemi 2

Bir diğer çözüm önerimiz komut istemi üzerinden birkaç kod yazarak bu sorunu ortadan kaldırmaktır. Aşağıda bulunan adımları takip ettiğiniz taktirde kolaylıkla sorunu yok edebilirsiniz.

  1. Adım #1: İlk olarak arama kısmına komut istemi yazarak açıyoruz.
  2. Adım #2: Açılan ekrana “REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f” yazarak enter tuşuna tıklıyoruz.
  3. Adım #3: İşlem başarıyla tamamlandı yazısı çıkana kadar bekleyin.
  4. Adım #4: İşlem onaylandıktan hemen sonra bilgisayarınızı yeniden başlatma yaparak görev yöneticisini açabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için Görev Yöneticisi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı’ Hatası Nasıl Çözülür? soru başlığını cevaplayarak sizlere yardımcı olmaya çalıştık ki umarım sizler içinde faydalı bir bilgi olmuştur.

Genel olarak bu hatayı alan kişilerin bilgisayarlarına virüs bulaşma ihtimali yüksek olmaktadır. Almış olduğunuz hatayı arka plan üzerinde çalışan farklı yazılımlar yapmaktadır ki yukarıda göstermiş olduğumuz basit yöntemler ile birlikte bu sorunu da ortadan kaldırabilirsiniz. Aşağıda bulunan yorum kısmına aldığınız sonuçları olumlu veya olumsuz yazarak bizlere geri dönüş sağlayabilirsiniz.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel