Android Kilit Ekranı Nasıl Kaldırılır?

Android kullanıcıları genel olarak telefon ve tabletlerinde özellik olarak birçok seçeneğe sahip kullanıcılardır. Bu yazımızda ise sizlere android kilit ekranı kaldırma, android kilit ekranı nasıl kaldırılır gibi soruları cevaplayarak sizlere kolaylık sağlamaktayız.

Android cihaz kullanan kişiler güvenlik olarak hep üst düzeyde tutulmak istemişlerdir. Günümüzde telefon ve tabletler içerisinde artık hemen hemen her bilgimiz yer almaktadır ve bu sebepten dolayı güvenlik açığı olduğunda bilgi çalınması başımıza kötü işler getirebilir. Bu tür sebeplerden dolayı cihazlarınızın kilit ekranlarında mutlaka şifre, parmak izi gibi seçeneklerin olması sizlerin avantajına olacaktır.

Birçok kişi ise cihazlarında şifre, parmak izi, yüz tanıma gibi özelliklerin olmasından şikayetçi durumdadır. Bizlerde bu isteğe bağlı olarak kilit ekranı kaldırma işlemini sizler için paylaşmak ve bilgilendirmek istedik. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan aşağıda bulunan işlemlerimize geçebilir ve bizleri nelerin beklediğine göz atabiliriz.

Burada göstermiş olduğumuz ayarlar Xiaomi cihazlarda geçerli olacaktır. Diğer modellerde de aynı ayarları bulduğunuzda işleminiz gerçekleştirilecektir.

  • “Ayarlar” bölümüne giriş yapalım.
  • “Şifreler & Güvenlik” kısmına tıklıyoruz.
  • “Ekran Kilidi” yazan bölüme giriş yapıyoruz.
  • “Ekran Kilidini Kapat” yazısına tıklıyoruz ve onaylıyoruz.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra artık ekran kilidi kaldırma işlemi kolaylıkla tamamlanmış olacaktır. Güç tuşuna bir kere bastığınızda direk olarak telefonunuzun ana ekranı açılacak ve uygulamalara kolay bir şekilde giriş yapabileceksinizdir. Bu yazımızda sizlerle birlikte ekran kilidi kapatma işlemini kolay bir şekilde anlatarak uygulamaktayız.

Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizleri Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip ederek kolaylıkla güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca bkz: 

Android Müzik İndirme Programı
İnstagram Gizli Hesapları Görme Yöntemi
Android Ekran Video Çekme Uygulamaları

İlginizi çekebilecek konular

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel