TikTok Hesabı Nasıl Silinir? – Kalıcı Yöntem 2024

Günümüzde video içerikler oluşturmak ve sosyal medya platformlarında paylaşmak için kullanabileceğimiz onlarca farklı uygulama yer almaktadır. Bu uygulamalardan birisi de TikTok uygulamasıdır. İlk çıktığı günden bu yana büyük başarılara imza atan ve her geçen gün daha büyük bir kitleye sahip olan platformdur. Kullanıcıların videolar paylaşarak takipçi kazanmasını amaçladığı bir sosyal medya diyebilirim. Dünya üzerinde baktığımızda gerçekten de harika bir ilgi ve rağbet görülüyor.

İnsanların akımlara katıldığı, ilginç videolar izlediği, kendi içeriklerini oluşturarak paylaştığı TikTok uygulamasında amaç, iyi bir takipçi sayısına ulaşmaktır. Sonrasında ise sponsor gibi reklamlarla birlikte para kazanmaya başlayabilirsiniz. Peki hiç TikTok hesap silme işlemini düşündünüz mü? Uygulamadan sıkılanlar ya da hesabını kapatmak isteyen onlarca farklı kişi yer almaktadır. Bu sebepten dolayı da sizlerle birlikte bu konuyu ele alacağız. Paylaşacağım yöntemler son derece basit ve kolay adımlar ile gerçekleşmektedir. Hem mobil hem de PC için iki farklı yöntem göstereceğim.

Birçok kişi internet üzerinde TikTok hesabı nasıl kapatılır? sorusu ile paylaşımda bulunduğunu görmekteyim. Bende bunun üzerine sizlerle birlikte böyle bir makale hazırlamak ve sizleri tiktok hesap kapatma konusunda bilgilendirmek istedim. Bu sayede aklınızda yer alan soruları da kolaylıkla atmış olabiliriz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarımıza hızlıca geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin de beklediğini görmüş olabiliriz.

TikTok Hesabı Silme [Mobil]

Mobil cihazlarınız üzerinden uygulamaya giriş yaparak, kolaylıkla tiktok hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tiktok hesabınıza giriş yapmanız ve uygulamada açık vaziyette aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede bu yöntem ile birlikte hesabınızı hızlıca kapatmış olabilirsiniz.

TikTok uygulamasından hesabınızı silmek için aşağıda yer alan adımları uygulamanız yeterli olacaktır:

 • Cihazınızdan TikTok uygulamasına girin.
 • Uygulamadan Profil bölümüne tıklayın.
 • Sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayın.
 • Şimdi ise Ayarlar ve Gizlilik bölümüne tıklayın.
 • Buradan da Hesabını Yönet > Hesabı Sil adımlarını takip edin.

Buradaki adımları eksiksiz olarak takip ettiğiniz ve ilerlemeye çalıştığınızda, TikTok hesabı nasıl silinir sorunun cevabını kolaylıkla öğrenmiş olursunuz. Son derece basit ve hızlı adımlar eşliğinde bu yöntemi kullanabilirsiniz.

TikTok Hesabı Silme [PC]

TikTok hesabımızı az önce mobil cihazlar üzerinden silmeyi denedik ve başarılı olduk. Şimdi ise sırada PC üzerinden tiktok hesabı silme yöntemimiz yer almaktadır. Web üzerinden de kolaylıkla hesabınızı silebilir ve adımları hızlıca uygulayabilirsiniz. Dilerseniz hızlıca bu yöntemimize de bir göz atalım ve bizleri nelerin beklediğine göz atalım.

TikTok uygulamasından hesabınızı PC üzerinden silmek için aşağıda yer alan adımları uygulamanız yeterli olacaktır:

 • Bilgisayarınızdan herhangi bir tarayıcı uygulamasına girin.
 • Tarayıcıdan TikTok profilinize giriş yapın.
 • Hesabınızdan Profil bölümüne gidin.
 • Açılan ekrandan Ayarlar bölümüne basın.
 • Sol tarafta yer alan Hesabı Yönet seçeneğine tıklayın.
 • Hesap Kontrolü bölümünde yer alan Sil butonunu kullanın.

Burada yer alan yöntemi kullanarak, PC platformundan da kolaylıkla tiktok hesabınızı silebilirsiniz. Hesabınızı sildikten 30 gün içerisinde, geri giriş yaparak hesabınızı hızlıca kurtarabilirsiniz. Bu sayede de 30 günlük bir süreç olması, sizler için büyük bir avantaj söz konusudur.

Bu yazımızda sizlerle birlikte “TikTok Hesabı Nasıl Silinir? – Kalıcı Yöntem 2022” başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde tiktok hesabınızı kapatmak istiyorsanız, yukarıda yer alan çözüm yollarına göz atabilirsiniz. Bu sayede sizlerde hesaplarınızı kapatabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir: 

 • Widevine Content Decryption Module Hatası Çözümü
 • 4 GB RAM İle Oynanabilecek Oyunlar – 2022
 • PUBG Lite Açılmıyor Sorunu Çözüm Yolları – 2022
 • Sim Kart Yok Hatası Çözümü

Gizli Hazineleri Keşfedin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir