Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu

Minecraft, geçmişten bugüne oyun dünyasında popülerlik kazanmış ve oyuncuların sevdiği bir seri olan harika hayatta kalma türündeki oyundur. Oyun içerisinde bildiğiniz üzere hayatta kalma, yaratıcı mod gibi birbirinden farklı oyun modları bulunmaktadır. Hayatta kalma yani survival mod içerisinde maallesef oyun içerisinde öldüğümüz taktirde toplamış olduğumuz tüm itemler kaybolmaktadır ki bizlerde bu durumdan şikayetçi olan kişiler için kod paylaşarak yardımcı olmak istedik. 

Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu

  • Minecraft oyununa giriyoruz.
  • Oyun içerisinden dünya kurarak tamam diyoruz.
  • Oyun ekranında “T” tuşuna basarak console açıyoruz.
  • Açılan ekrana /gamerule keepInventory True” yazarak enter diyoruz.

Bildiğiniz gibi minecraft oyuncuların kod ile birlikte bazı seçenekleri değiştirebilme özelliğini aktif etmektedir. Oyunun girişinde sunucu ayarlarında maallesef eşya kaybolmama kodu seçeneği olmadığı için oyuncular biraz üzgündü fakat çok basit adımlar halinde bu durumdan kurtularak ölüp yeniden doğduğunuz taktirde eşyalarınız sizlere yeniden gelmiş olacaktır. 

Bu işlemleri eksiksiz olarak tamamladığınız taktirde artık minecraft item kaybolmama kodu başarılı bir şekilde gerçekleşmiş ve eşyalarınız yeniden doğduğunuzda çantanızda olacaktır. Burada sizlerle birlikte paylaşmış olduğumuz kod sadece Hayatta kalma modu içerisinde işe yaramaktadır ki aksi taktirde diğer mod denemelerinde başarılı olmayacaktır. 

Keşfetmeye Devam Edin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel