iPhone’a Nasıl Film İndirilir ? ( Videolu Anlatım – 2019 Güncel )

AppStore’da film indirme programı arayan ve bu konuda önerilerimizi soran arkadaşlar için konumuzu güncelleme ihtiyacı hissettik. 2019 yılında eski yöntemler işe yaramamaya başlayınca yeni yöntemler eklemek bir zorunluluk haline geldi.  Apple iPhone ekranlarını 5.8 inç seviyelerine kadar çıkardıktan sonra bir çok kullanıcı geniş ekranlı iPhone’lar ile yüksek çözünürlükte film ve video izlemek istedi. Ancak her zaman yanımızda bilgisayar taşımadığımız için iPhone’a film indirmek eskiden bu kadar kolay değildi. Yanımızda bilgisayar olduğunda iPhone’a atmak istediğimiz filmi iTunes yardımıyla kolayca atabiliyoruz. Peki iPhone’a filmi direkt indirmek istesek ne yapabiliriz ? İşte adım adım iPhone’a film indirme işlemini anlatacağız.

Önemli Hatırlatma : Filmi indirmeye başlamadan önce Wi-Fi’ye bağlanın. Aksi takdirde indirme işlemi için mobil internet kotanız kullanılacaktır.

Aşağıda 2 yöntem paylaştım. 1. yöntemde  vk.com sitesinden iPhone’a film indirmek üzerinden örnek versem de tüm film sitelerinde bu yöntem işe yarar. 2. yöntemi de youtube’dan iPhone’a video indirme şeklinde anlattık. Ama bu yöntem de tüm sitelerde kullanılabilir. Size önerim 2. yöntemi kullanmanız. Ayrıca işlemlerin nasıl yapıldığını da basit videolarla gösterdik.

1- iPhone’a Nasıl Film İndirilir ?

(Youtube’dan indirecekseniz diğer yöntemi deneyin)

1- App Store’dan “turbodl:browser” adlı uygulamayı aratıp indirin. Bu program silindiyse arama kısmında “offilne browser” yazıp yeni uygulamalarla deneyin. Mantık aynıdır.

2- Uygulamayı açarak, Browser kısmına gelin. Bu kısımda video sitelerini göreceksiniz. Bu video sitelerinin her birinden kolayca video indirebilirsiniz. Ama diğer film sitelerinde problem yaşayabilirsiniz.

3- Ben sık sık vk.com’u kullanıyorum. Çünkü bu rus facebook tarzı siteye yüklenen filmler kolay kolay silinmiyor. Bu yüzden çoğu online izleme sitesi, filmlerini vk.com’a yüklüyor.

4- vk kısayoluna tıklayarak vk.com’u açın. Eğer üyeliğiniz yoksa üye olun. VK bir hazinedir. Pişman olmayacaksınız. Sol üstte bulunan menüye basarak arama yapabilirsiniz. Buraya isterseniz filmin adını, isterseniz de “film indir”, “film izle” gibi anahtar kelimeleri yazın. Ben 2. sini deniyorum.

5- Mantık şudur. “Offline” uygulamasında izlediğiniz filmin üzerine uzun süre basarsanız “Download” butonu çıkar. Download butonuna basınca da film iner.

6- İnen filmi “Downloads” sekmesinden görebilirsiniz.

Videolu anlatım aşağıdadır:

 

2- iPhone’a youtube’dan video indirmek 2019 güncel

Film indirmekten daha kolay bir yöntemi iPhone’a video indirmek için kullanıyoruz. Üstelik programa da ihtiyaç yok. Youtube üzerinde birçok film de yayınlanıyor.

#1 Öncelikle indirmek istediğimiz şarkının youtube linkini bulalım.

Youtube uygulamasından istediğiniz videoyu açın. Üstte bulunan sağ ok simgesine tıklayın. Çıkan ekranda bağlantıyı kopyala yazısına tıklayın. Kopyalama işlemi bu kadar.

#2 Artık iPhone’umuza video indirme işlemine başlayabiliriz.

Adım 1 – Öncelikle AppStore’dan aşağıdaki uygulamayı kurun: Document 6

 

Document 6; kendi tarayıcısı olan bir uygulama. Mantığımız şu: Safari üzerinden mp3 indirmemize izin verilmiyorsa biz de başka bir tarayıcı kullanırız. Eğer yukarıdaki link çalışmamaya başlarsa App Store’un arama kısmına “document” yazın. Güncel uygulama çıkacaktır.

Adım 2:  Uygulamayı kurduktan sonra açın ve Sağ alt köşedeki mavi pusula simgesine tıklayın.

 

Adım 3:  “Go to this adress” yazan kısma “convert2mp3” yazın. Genelde ilk sırada şu site var: www.convert2mp3.net/en Bu siteye tıklayın. İsterseniz daha kolay olabilmesi için kopyalanabilir bir link vereyim…

(Not: Bu site işe yaramaz hale gelirse savefrom.net sitesinden de aynı işlemi yapabilirsiniz.)

 

Adım 4:  Convert2mp3 sitesi almanca olarak açılıyor. Sağ üst köşede EN yazan kısma tıklarsanız ingilizce oluyor. Adres kısmına indirmek istediğiniz youtube videosunun adresini yapıştırın.(2)

Adım 5: Bu adım çok önemli! Gelen ekranda öncelikle Mp3 yazan kısma tıklayarak MP4 gibi bir video formatına çevirin ve  Convert butonuna tıklayın. (3)

Çıkan ekranda Continue yazısına tıklayın.

 

Adım 6:  Daha sonra Download yazısına tıklayın.

 

İŞLEM BU KADAR. iPhone’umuza film inmeye başlayacak

iPhone’unuza indirdiğiniz video’yu görmek için;

1- Document 6 uygulamasında sol alttaki mor sembole dokunun.

 

2- Downloads klasörüne videonuz inmiş olacaktır.

 

Video’lu gösterim: iPhone’a film indirmek 2019

 

 

2019 Güncelleme:

Yöntemler denenmiş ve halen çalıştıkları görülmüştür. Bunlara ek olarak isterseniz indirdiğiniz videoyu artık iPhone’unuzun film rulosuna da taşıyabiliyorsunuz. Bunun için videonun olduğu ekranda Edit yazısına tıklayın. Videoyu seçin. Altta bulunan Move to yazısına tıklayın. Gelen ekrandan Photos yazan yere tıklayın.

3- Youtube ++ kullanarak iPhone’a film indirmek (En kolay yöntem)

AppValley yükleyerek ve içerisinde bulunan Youtube ++’yı kullanarak da kolayca iPhone’unuza film indirebilirsiniz. Bu yöntem çok kolay ama ilk 2 yönteme göre daha az güvenli. Bu yöntemde AppStore harici bir yerden uygulama yüklüyorsunuz. AppValley yıllardır yaygın olarak kullanılıyor ama sonuçta korsan uygulamalar yayınlıyor.

Bu yöntemle nasıl video / film indirebileceğinizi anlattığımız iPad’e film indirmek başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

İşlem bu kadar. Yorumlarınızı bekliyoruz.


Eski yöntem: (Artık çalışmıyor)

  1. iPhone’dan App Store‘a girin ve arama kısmına “Turbodl” yazarak aratın. İlk çıkan sonuca tıklayarak uygulamayı indirin ve telefonunuza yükleyin.
  2. Az önce iPhone’a yüklediğiniz “Turbo Downloader” uygulamasını açın.
  3. Uygulama size Google’ı açacak. Google’da indirmek istediğiniz filmin adını yazın ve aratın.
  4. Filmi bulduktan sonra izlemek için üzerine tıkladığınızda “Aksiyon Seç” yazısı çıkacak. Burada “Kaydet” butonuna bastığınız andan itibaren film indirilmeye başlayacaktır.
  5. Filmi indirdikten sonra uygulamada sol üst köşede olan bulunan üç nokta ve üç çizgiden oluşan düğmeye basın.
  6. Açılan ekranda “İndirmeler” bağlantısı altında indirdiğiniz filmi görebilirsiniz.
  7. Filmi açmak için indirdiğiniz filmin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

iPhone’a film indirmek işte bu kadar kolay. Eğer takıldığınız bir nokta olursa bu sayfanın altına yorum göndererek sorabilirsiniz.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir