Apple Watch Solo Loop Kayış Ölçüsü Nasıl Alınır?

Apple Watch akıllı saat modelinin yenilenmesinden sonra Apple’ın akıllı saat aksesuarları için de yenileme yapıldı. Solo Loop adı verilen yeni kayışların duyurusu gerçekleştirildi. Hem silikon hem de örme olmak üzere iki farklı modeli tanıtılan Solo Loop kayışlarının, diğer kayışlardan ayrılan çok önemli bir özelliği var.

Bu kayışlar tek parça olarak geliyor. Diğer kayışlarda olduğu gibi toka kısmı ya da kademe kısmı bulunmuyor. Bir kere bileğinize geçirdiğinizde bileklik gibi kullanıyorsunuz. Herhangi bir ek aksam yok. Şimdi bu kayışların tek renk olması ve Apple Watch 6 modellerinin yeni kasa renklerine birebir olarak uyuyor olması, yeni saatlerle kullanıcıların bu kayışları tercih edebileceğini gösteriyor.

Sizin anlayacağını, saatlerin artık kasa renkleri farklı ve tek parça bir kayışla çok daha güzel gözükeceğini düşünen kullanıcılar olabilir. Peki, bu kayışları tercih eden kullanıcılar bilek ayarlamasını nasıl yapacak? Solo Loop bilek ölçüsü nasıl alınır?

Solo Loop Kayışlar için Bilek Ölçüsü Alma

Apple böyle bir ürün sunuyorsa, bu ürünün satın alımı sırasında da kullanıcılara gerekli bilgilendirmeleri de yapmak zorunda. Zaten marka da öyle yaptı. Kullanıcıların bilek ölçülerini nasıl alacaklarını gösteren bir rehber yayınladı.

Bunun için yayınlanan kılavuzdan yararlanarak biz de kendi bilek ölçünüzü nasıl alacağınızı size anlatacağız. Hemen başlayalım.

 

 • Apple’ın sayfasına gidin ve Solo Loop kayışlarını seçin. Her hangi bir Solo kayışa tıklayıp, satın alma sayfasına girdiğiniz zaman “Kayış Ölçünüzü Almaya Başlayın” kısmını göreceksiniz.

 

 • İki seçenek çıkacak. Eğer çıktı alma gibi bir sorununuz yoksa. “Yazdırılabilir Aracı İndir” seçeneğine tıklayın.

 

 • Yazdırma sayfası açılacak ve buradan da sayfanın %100’ü yazdırılacak şekilde ayarlayın ve sayfayı yazdırın.

 

 • Alt kısımda bir kimlik ya da kredi kartı koyacağınız alan var. Bu alanda bir kredi kartının sığabileceği bir alansa, doğru ölçülerde yazdırma yaptınız demektir.

 

 • Bir makas yardımı ile sayfanın sağ kısmında yer alan bilek bandını gösterildiği yerden kesin.
 • Kestiğini parçayı bileğinize bir saat gibi takın.
 • Bant bileğinize oturduktan sonra ok işaretlerinin göstermiş olduğu rakam sizin bilek ölçünüz olacaktır.

Mezura Kullanarak Ölçü almak;

 • Eğer bir yazıcınız bulunmuyorsa o zaman mezura yardımıyla da akıllı saat kayışınızı için ölçü alabilirsiniz.

 

 • Solo Loop sayfasından aynı yere girip bu kez “Ev Eşyaları” kısmına tıklayın.
 • Bir mezuraya ihtiyacınız olacak.

 

 • Mezurayı bileğinize bir saat gibi sarın ve elde etmiş olduğunuz ölçüyü alın.

 

 • Cm cinsinden aldığınız ölçüyü gösterilen alana girin. Ölçüyü yazdıktan sonra onaylayın ve sayfanın size bir numara vermesini bekleyin.
 • Tercih etmeniz gereken Solo Loop kayış ölçüsünü sayfada göreceksiniz.

Satın almayı bu ölçülere göre yapabilirsiniz. Zaten satın alma sayfasında 1’den 9’a kadar sayılar var ve ölçüleri bu sayılara göre seçiyorsunuz. Bileğinize en uygun olan kayışı bu şekilde alabilirsiniz.

Unutmayın Solo Loop kayışlarda tek boyut kullanılıyor. İkinci ya da üçüncü bir ayarlama durumu yok. Tek seçenek var. Zaten onun için bu kadar ölçü ve benzeri şey ile uğraşıyoruz.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir