En İyi Proxy Siteleri 2024 [Güncel Siteler]

Proxy siteleri genel anlam olarak internet üzerinde sizlerin gizli bir şekilde (anonim) gezebilmenizi sağlayan harika yazılımlara sahip sitelerdir. Bu tür siteler internet üzerinde bir sürü olarak hitap edilmektedir fakat hepsi işe yaramamakla birlikte en ufak bir hatada bilgilerinizi çalmaya kadar gidebileceği için sizlere en iyi proxy siteleri listesini hazırlayarak paylaşmak istedik.

 

Proxy, internet üzerinde sizlerin çevrimiçi kimliğinizi gizlemeye yarayan ve internet üzerinde girilmesi yasak olan sitelere erişim sağlayabilmek adına geliştirilen siteler veya program yazılımlarıdır.

Ülkemiz de bu tür proxy yazılımları genel olarak 2008 yılında başlanmış ki sebebi ise youtube platformunun yasaklanması olarak bilinmektedir. YouTube yasaklı bir site haline gelindiğinde insanlar bu proxy yazılımlarını kullanarak kolayca sitelere erişim sağlayabilmişlerdir. Ücretsiz olarak sunulan proxy siteleri maallesef genel olarak yavaş bir internet hızı sunmaktadır fakat ücretli olarak satın alırsanız kendi internetinizden bile daha hızlı bir performans sağlayabilirsiniz.

1| Hide.me

Hide.me sitesi proxy siteleri listemizin ilk sırasında yer almaktadır. Site kendimin de bu tür işlemlerde kullandığım ve hız olarak da gayet iyi bir performans sağladığı bir yazılımdır. Tamamen ücretsiz ve alternatif seçenekleri ile kullanıcılarını hoşnut tutan bir sitedir kendisi.


2| Hiester

Hidester sitesi ise bu tür işlerle uğraşan hemen hemen herkesin bildiği ve öneride kullandığı bir proxy sitesidir. Sitenin en büyük avantajlarından birisi ise bilgisayarınızı ve mobil cihazınızı kötü niyetli yazılımlardan koruyarak SSL proxy desteği sağlamasıdır. Genel olarak hız ve kullanımda bir problem yaşamayacağınız bu sitede ABD ve Avrupa lokasyonları arasında seçim yaparak web gezintinizi kendinize göre ayarlama imkanınız bulunmaktadır.


3| roxy

Araştırmalarım sonucunda birçok kişinin kullanması ve menü gizleme gibi seçeneklerinin sunulduğu bu siteyi de sizlere tavsiye etmeden yapamazdım. Sitenin tema olarak çok sade ve kullanıcı dostu bir yapısının bulunduğunu söyleyebilirim ve gizlilik konusunda da güveniniz bu siteye problemsiz bir şekilde olabilir.


4| Whoer

Whoer proxy sitemiz ise listemizin 4.bölümünde yer almaktadır. Az önce denediğim bir site olmakla birlikte gayet kolay ve kaliteli bir alt yapıysa sahip bir kullanıcı dostu site olarak sizlere tavsiyede bulunabilirim. Sitenin en büyük avantajlarından birisi ise 10-11 tane lokasyon seçimini sizlere ücretsiz olarak sunarak seçebilmenize olanak sağlamasıdır.


5| Vpn Book

Listemizin son sırasında yer alan vpn book sitesi ise proxy sitelerinde başarılı olarak adlandırılan bir isimdir. Sitede Amerika, İngiltere, Kanada gibi lokasyonları kullanarak sizlerin çevrimiçi kimliğinizi gizlemeye çalışan bir sisteme sahiptir. HTTP desteği ile sizlerin verilerinizi 256 bit ile şifreleme yaparak çok daha güvenli bir hale getirmektedir.

 

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel