Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları 2024

Yasaklı sitelere giriş için yapılacak en iyi adımlardan birisi dns değiştirme işlemidir. Bildiğiniz üzere ülkemizde ve dünya üzerinde birçok web sitesi birçok belirli ülkelerde yasaklanmaktadır. Bu yasaklar üzerine ise birçok kişi dns ayarlarını değiştirerek bu sitelere erişimi sağlayabilmektedir.

Özellikle son zamanlarda dünya üzerinde yasaklanan site sayısının bazı ülkeler arasında bir hayli çoğalması ile bizlerde sizler için bu yazımızı hazırlamak istedik. Bu yazımızda yasaklı sitelere giriş dns ayarları, yasaklı sitelere giriş başlıkları ile yola çıkarak sizlere bu işlemi en iyi şekilde anlatmak ve sizlerin de en basit şekilde faydalanmasını istedik.

Yasaklanan web site ve bloglara giriş yapmak için aslında birden fazla yöntem vardır ki bunların başında vpn yazılımları başta gelmektedir. Fakat eklenti, program, yazılım gibi işlerle sizleri uğraştırmadan direk kolay yoldan bu işi çözeceğiz.

DNS, açılım olarak Domain Name System anlamına gelmektedir. Bildiğiniz üzere her cihazın, internet ağının, donanımların farklı IP adresleri mevcuttur. IP adresleri uzun olması nedeniyle DNS’ler burada işleme alınır ve DNS sayesinde ip adresleri kısa hale gelmektedir.

DNS, internet kullanıcılarına çok daha basit kullanıcı adları ile kolay erişim sağlamaktadır. Her ülkenin farklı internet ağı olması nedeniyle DNS adreslerini de değiştirme işlemi sağladığımızda başka bir ülkeden giriyormuşuz gibi gözükeceğiz ve yasaklı siteye giriş işlemi gerçekleşecektir.

  • İlk olarak Ağ ve Paylaşım Merkezi kısmına giriş yapalım.
  • Açılan ekran üzerinden Wi-Fi ağınızın adına tıklıyoruz.
  • Buradan ise aşağıda yer alan Özellikler kısmına tıklıyoruz.
  • Şimdi ise İnternet Protokolü Sürüm 4 seçeneğine çift tıklayarak özelliklerini açalım.
  • Şimdi ise DNS kısmını aktifleştirerek istediğiniz bir DNS Adresi girin ve Uygula diyerek pencereyi kapatın.

Buradaki işlemleri tamamladıktan sonra artık internet üzerinden yasaklı siteler problemi tamamen ortadan kalkmış ve sizler istediğiniz gibi sitelerde gezinebileceksinizdir.

Genel olarak ülkemizde facebook, youtube, twitter gibi birçok sosyal medya platformu maallesef belli zamanlarda yasaklanabilmektedir fakat bu tür dns değiştirme işlemleri ile birlikte bu tür can sıkan sorunları ortadan yok edebilir ve kolayca yasaklanan sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel