Windows 10 FPS Gösterme Yöntemi

Oyuncular bilgisayarlarında oyun oynarken genelde erişim hakkı olan tüm özellikleri kullanmak isterler ki bunlardan bir tanesi de fps sayacı olarak nitelendirilen bir araçtır. Fps nedir sorusunun cevabını öğrenmek isteyenler ise kolayca yazımıza geçiş yaparak kolayca konuyu okuyabilirler.

 

Windows bildiğiniz üzere özellikle windows 10 sürümünde diğer işletim sistemlerine göre çok büyük yenilikler ile gelen bir işletim sistemiydi ve halen getirilen güncellemeler ile birlikte çok daha iyi bir seviyeye yükselmektedir. Son zamanlarda gördüğüm sorulardan bir tanesi windows 10 fps nasıl açılır sorusuydu ve bu yazı ile birlikte sizlere en kısa yoldan göstermek istedim. Dilerseniz çözüm yoluna geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabilir ve kendi bilgisayarlarınızda deneme imkanı bulabilirsiniz.

Windows 10 FPS Gösterme 

Windows 10 üzerinde bildiğiniz üzere gelen güncelleme ile birlikte Game Bar adında bir seçenek açılmış durumda ve burada oyunlar için birçok ayara, özelliğe erişim sağlayabilmektesinizdir. Şimdi ise anlatacağım yöntem ile oyunda fps açma işlemini öğrenmiş olacağız.

 

  • İlk olarak Windows + G tuşlarına basarak Game Bar’ı açıyoruz.
  • Açılan ekrandan Sol bölümden Performans kutusuna geliyoruz.
  • Buradan ise FPS bölümüne tıklıyoruz.
  • Açılan pencere Erişim İste yazısı gelecektir, oraya tıklıyoruz.
  • Açılan pencereden Evet diyerek onay veriyoruz.

Bu işlemleri sağladıktan sonra artık oyunlarınızda fps gösterimi açık olacaktır ve istediğiniz gibi kontrol sağlayabilirsiniz. Bu işlemlerin yerine gelmesi için tabii ki bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmuyoruz ki aksi taktirde çözüm yolu işe yaramayacaktır.

Diğer işletim sistemlerini kullanan kişiler için de fps gösterme programları yazımızı okuyabilir ve program ile birlikte bu soruna çözüm yolu üretebilirsiniz. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına windows işletim sisteminin oyuncular için sağladığı özellikler hakkında ki görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel