Redmi Watch 4 yeni güncelleme ile sesli asistan desteğine kavuşuyor

Xiaomi'nin Redmi Watch 4 Modeli, Amazon Alexa Entegrasyonu İle Güncellendi

Xiaomi, Redmi Watch 4 modeline getirilen güncelleme ile Amazon Alexa sesli asistanı entegrasyonunu duyurdu. Güncelleme, 2.2.80 sürümü olarak yayınlandı ve ilk kez bir Xiaomi subreddit kullanıcısı tarafından keşfedildi.

Redmi Watch 4 kullanıcıları artık Alexa entegrasyonu sayesinde çeşitli görevleri sesli komutlarla gerçekleştirebilecekler. Bu yeni özellikle kullanıcılar, zamanlayıcıları ayarlayabilir, alarmlar kurabilir, ev otomasyon cihazlarını kontrol edebilir ve hatırlatıcılar ekleyebilirler.

Kullanıcıların Dikkatine: Bölgesel Kısıtlamalar Olabilir!

Ancak Reddit platformunda yapılan tartışmalar, Redmi Watch 4'ün Alexa desteğinin bölgesel kısıtlamalara tabi olabileceğini ortaya koydu. Bir kullanıcı, güncellemeyi almış olmasına rağmen Alexa özelliğini kullanamadığını ve "bölgenizde kullanılamıyor" şeklinde bir uyarı mesajı aldığını belirtti.

Alexa'nın Redmi Watch 4 cihazınızda çalışıp çalışmadığını test etmek için cihaz yazılımını güncellemeli ve sesli komutları denemelisiniz. Eğer özelliğe erişemiyorsanız, bu durum Alexa'nın bulunduğunuz coğrafi bölgede henüz desteklenmediği anlamına gelebilir.

Redmi Watch 4: Özellikler

Redmi Watch 4, kullanıcıların konforu için paslanmaz çelik bir kurma kolu ve hızlı çıkarılabilen bir kayış ile alüminyum alaşımlı bir çerçeveye sahiptir. Cihaz ayrıca 1.97 inçlik dikdörtgen AMOLED ekran ile donatılmıştır. LTPS 5Hz ekranı 60Hz yenileme hızına sahiptir ve 600 nit tepe parlaklığına ulaşabilir.

Saat, kalp atış hızını ve kan oksijen seviyelerini izlemek için 4 kanallı bir PPG sensör içermektedir. Ayrıca, 150'den fazla spor aktivitesini takip etmek için ivmeölçer, jiroskop ve GPS işlevlerine sahiptir. Uyku takibi, stres takibi, hava durumu güncellemeleri, kronometre, uygulama bildirimleri gibi standart akıllı saat özelliklerine de sahiptir. Bluetooth görüşmeleri için mikrofon ve hoparlör içeren cihaz, 5 ATM su geçirmezlik derecesine sahiptir. Tipik kullanım senaryolarında 20 güne kadar pil ömrü sunabilen 470mAh bir pil ile donatılmıştır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel