Youtube HDR Desteği Sunacak!

  • 09 Ocak 2016
  • 318 kez görüntülendi.
Youtube HDR Desteği Sunacak!

Dünyanın en büyük video izleme ve paylaşım platformu olan Youtube yakın zaman içerisinde yeni bir güncelleme ile karşımıza gelecek gibi duruyor. Youtube üzerinde yapılacak güncelleme ile ilgili bildiklerimiz şimdilik kısıtlı olsa da şuanda hali hazırda kullanmış olduğu alt yapıda HDR desteğinin bulunmaması nedeni ile VP9 video kodlama işlevini VP9-Profile 2 standardına yükseltmesi gerekiyor. VP9 kodlayıcısı şuan hali hazırda HDR özelliğinini maalesef desteklemiyor.

1452320297_youtubehdr-1l

Şirketin ana sahibi olan Google, CES 2016 fuarında bu yıl içerisinde HDR özelliğinin Youtube bünyesinde bulunacağını ve LG, Samsung gibi akıllı televizyon üreticisi firmalarında bu özelliğe destek vereceklerini açıkladı.

CES 2016 etkinliğinde tanıtılan yeni nesil TV’lerin büyük bir kısımı direkt olarak ek bir güncelleme almasına gerek kalmadan HDR video özelliğini kendi içerisinde barındırıyor. Bu yıl içerisinde çıkacak olduğunu öğrendiğimiz Youtube HDR özelliği ile artık akıllı TV’lerin arasında yeni bir dönem başlıyor gibi duruyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ