Xiaomi ve Microsoft , Ortaklık Anlaşması Yaptı!

  • 01 Haziran 2016
  • 74 kez görüntülendi.
Xiaomi ve Microsoft , Ortaklık Anlaşması Yaptı!

İki dev firma olan Xiaomi ve Microsoft, bugün gelen haberlere göre dev bir ortaklık anlaşmasına imza attılar. Bu anlaşmanın detaylarını haberimizden bulabilirsiniz.. Ve ayrıca bu anlaşma iki dev firmaya neler kazandıracak ?

image

Xiaomi ve Microsoft , çarpraz bir patent anlaşmasına imza attılar . Xiaomi bildiğimiz üzere Çin’in en büyük yazılım devi ve ayrıca Dünya’nın en büyük 5.telefon üreticisi konumunda. Microsoft ise zaten bildiğimiz üzere Dünya’nın en büyük yazılım devlerinden biri. Xiaomi Genel Pazarlama Müdürü Hugo Barra’nın Twitter’da duyurduğu ve aynı zamanda Microsoft’un da kendi websitesinden duyurduğu bu anlaşma kamuoyuna açıklandı.

Anlaşmanın tüm detayları şimdilik tam olarak belirtilmiyor ancak Wall Street Journal’da yayınlanan rapora göre Xiaomi, Eylül 2016’dan itibaren Mi 5 , Mi Max , Mi 4s , Redmi Note 3 ve Redmi 3 modellerinde Microsoft Office ve Skype uygulamalarını ön yüklü olarak sunacak.

image

Aslında benzer bir anlaşma geçtiğimiz aylarda Samsung ve Microsoft arasında gerçekleşmiş ve Office uygulamaları S6 serisine kutudan çıktığı gibi gelmişti.

Microsoft mobil ekosistemde 1.500’ün üzerinde patente sahip. Xiaomi’nin tüm bu patentlerden yararlanacak olması, Çinli şirketin başta Amerika olmak üzere batıya açılmasında engel teşkil edebilecek patent davalarını ortadan kaldıracaktır.

Kısacası Xiaomi tarafına daha yarayan bir anlaşma gibi gözüküyor. İleriki günlerde tüm detayları paylaşılır diye tahmin ediyoruz ve sizler de bunu sitemizden bulabilirsiniz.

Mert Büyük ~Technosfer~s

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ