Windows 7 Güncelleme Nasıl Yapılır ?

Windows 7 işletim sistemi dünya üzerinde en çok kullanılan dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarının kullanmış olduğu yazılımlardan bir tanesidir. İşletim sistemleri denildiğinde genel olarak Xp ve Windows 7 akla gelmektedir ki her ikisi de hemen hemen çoğu kişinin hafızasında çok iyi şekilde hatırlanmaktadır. Bu yazımızda windows 7 güncelleme yapma adımlarını sizlerle paylaşmaktayız.

İşletim sistemleri zamanla sürücü ve diğer aldığı yazılımlardan dolayı eskimektedir ve eskiyen parçalar, driverlar maallesef bilgisayarınızı son derece yavaşlatmaktadır. Sadece yavaşlık ile kalmayıp da yeni bir program, script, yazılım vs yüklendiğinde eski bir sürüm olduğu için maallesef yüklediğiniz yeni şeyleri de kabul etmeyebilir. Bu durum son derece can sıkıcı olabilmektedir.

Sizlerde en doğrusu olan windows 7 güncelleme işlemini gerçekleştirerek yeni almış bir bilgisayar gibi baştan sonra her şeyinizi yenileyebilirsiniz.

 

  • İlk olarak Başlat menüsüne tıklayarak arama kutusuna ”Windows Update” yazıyoruz.
  • Daha sonra çıkan arama sonucuna tıklayarak giriş yapın.
  • Güncellemeleri Denetle butonuna tıklayarak güncellemelerin bulmasını bekleyin.
  • En sonunda aşağıda ki gibi bir tablo gelecektir ki güncellemeleri yükle butonuna tıkladığınızda otomatik olarak bilgisayar işlemleri yapacaktır ve bittiğinde ise size gerekli uyarıyı verecektir.
  • En son güncelleme yükledikten sonra sizden bilgisayarı yeniden başlatmanızı isteyecektir ki kesinlikle bu işlemi derhal yapmalısınız, çünkü güncellemiş olduğu tüm her şeyi yeniden başlattığı taktirde yükleme işlemini gerçekleştirecektir.

Windows 7 nasıl güncellenir işlemleri bu kadar basit bir adımla gerçekleşmektedir. Sadece denetleme, inceleme ve yüklemeden ibaret bir olaydır. Bu adımları tamamladıktan sonra herhangi bir problem yaşamadan kolayca sisteminizi en güncel hale getirebileceksinizdir.

Her sistemin sadece bilgisayar için değil, mobil vs platformlarının da kullandığı işletim sistemleri aldığı güncellemeler ile birlikte hem yeni özellikleri telefona yüklemektedir ki hem de sistemin hatalarını çözerek problemi ortadan kaldırmaktadır. Sizlerde sistem güncellemesinden asla kaçınmayın ki bu tür problemleri hiç bir türlü yaşamadan kolayca cihazlarınızı kullanmaya devam edebilin.

Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizleri twitter ve facebook hesaplarımızdan da takip etmeyi unutmayın.

Yolculuğa Hazır Mısınız? İlgili Bağlantılara Göz Atın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel