Valorant Kasma Sorunu Çözümü 2024

Son zamanların en popüler oyunlarından bir tanesi olan valorant, hız kesmeden oyuncu kazanmaya devam etmektedir. Son sürat ilerleme kat eden ve aldığı güncellemeler ile birlikte oyuncuların gönlünü çalan bu oyun ibr fps oyunudur. Takımlar halinde bir arena içerisinde oynanılan valorant oyununda son zamanlarda onlarca kişi maallesef kasma sorunu yaşadığını dile getirmektedir ve bu duruma çözüm aramaktadır.

Oyunlar bildiğiniz üzere sık sık aldıkları güncellemeler ile birlikte kendilerini geliştirme yolunda ilerlerler. Online tabanlı oyunlarda ise bu durum aynı şekilde ilerlemektedir ki arada sırada sunucularda yaşanan problemlerde dolayı da maallesef oyunlar performanslı olarak oynanamazlar. Bu yazımızda sizlere valorant kasma sorunu yaşayan oyuncular için bir makale yazmak istedim ki umarım işinize yarayacak ve oyunu çok daha performanslı bir şekilde oynayabileceksinizdir.

Valorant Kasma Sorunu Çözümü

FPS Kısıtlaması Ayarı

Oyun oynarken oyuncular genel olarak aldıkları fps sayılarına göre ayar yapmaktadırlar. Birçok kişinin takıntısı olan fps oyun için önemli bir unsurdur ki çözüm başlangıcımızın ilk sırasında fps ayarı yer almaktadır.

 • Adım #1: İlk olarak oyunumuza giriş yapıyoruz.
 • Adım #2: Ayarlar bölümüne tıklıyoruz.
 • Adım #3: Açılan bölümden ise FPS Kısıtla seçeneğini Açıyoruz.

Burada yapacağınız işlem oyun içi performansını büyük bir oranda etkileyecektir ve kasma durumu en aza indirecektir. Tabii sadece bu seçeneği kapatmakla oyunun kasma sorununu çözemeyiz ki sıradaki işlemimize geçerek bizleri hangi adımların beklediğini görebiliriz.

 

Valorant Görüntü Ayarları 

 • Adım #1: Oyun içerisinden Ayarlar bölümüne giriyoruz.
 • Adım #2: Buradan Görüntü Ayarları > Grafik Kalitesi seçeneğine tıklıyoruz.
 • (Buradan ise açılan ekrandan aşağıda ki işlemleri sırası ile uygulayınız.)
 • Adım #3: Kenar Yumuşatmaları seçeneğini Hiçbiri konumuna alıyoruz.
 • Adım #4: Eşyönsüz Filtreleme ayarını ise X1 yapıyoruz.

Bu iki ayarı yaptığınız taktirde oyunda artık çok daha iyi bir performans alacaksınızdır. Dilerseniz önemli bir ayar olan diğer kasma sorunu çözümü yöntemimize geçebiliriz.

Valorant Sistem Önceliği Verme

Bilgisayarlarımızda programlar arası öncelik denilen bir sistem ayarı bulunmaktadır. Buradan herhangi bir oyun veya programın önceliğini ayarlayarak daha performanslı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz bu işlemi nasıl yapacağım diye soranlar için çözümüne geçelim.

 • Adım #1: Valorant oyununu bilgisayarımızda arka plana açıyoruz ve masaüstüne geliyoruz.
 • Adım #2: Görev yöneticisi uygulamasını açıyoruz.
 • Adım #3: Açılan pencereden Valorant oyununu buluyoruz ve Sağ Tuş yaparak Benzeşmeyi ayarla diyoruz.
 • Adım #4Açılan pencereden Cpu 0 seçeneğinin tikini kaldırıyoruz ve tamam diyerek kapatıyoruz.

Bu işlemi de gerçekleştirdiğiniz taktirde oyun diğer oyun ve uygulamalara göre valorant oyununa öncelik tanıyacaktır ve bu durumda da daha iyi bir performans alacaksınızdır. Oyunların kasmaması için genel olarak internet sitelerinde oyun hızlandırma programı gibi bir sürü makaleler yazılıyor fakat benim tavsiyem o tür programları indirerek bilgisayarınızı yavaşlatmamanızdır. Bu yukarıda vermiş olduğumuz çözüm yolları denenerek test edildi, bu yüzden güvenerek sizlerde uygulayablirsiniz.

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel