Renault Ve Nissan Otonom Araçlar Üretecek

  • 21 Ocak 2016
  • 458 kez görüntülendi.
Renault Ve Nissan Otonom Araçlar Üretecek

Renault ve Nissan uzun yıllardır ortaklığını sürdürüyor. Bununla birçok araç projesi, ortak elektrikli otomobillerden sonra şimdi de yüksek güvenlik şartlarını sağlayan otonom sürüş özelliğinde araçlar üretecek. Bu araçlar 2020 senesine kadar 10’un üzerinde araç lanse edecek.

renault-nissan-isbirligi-meyvesini-2020-yilinda-verecek-h12165

2016 senesinde “Tek Şerit Kontrolü” özelliğine sahip araçlar piyasaya sürülecek. Bu özellik  otomobillerde şehir içi trafik de dahil olmak üzere yoğun otoyollarda otonom teknolojiyle yol alabilecek. Renault-Nissan İttifakı 2018 yılında sürüş esnasında tehlikeleri farkederek buna karşın önlem almaya çalışacak ve şerit değiştirme kabiliyetine de sahip olacak . 2020 yılında ise otonom sistemi birçok müdahaleye sahip olacak araçların kendi kendine gitmesini sağlayacak.

Bu otonom teknolojilerinden sorumlu olarak geçtiğimiz senelerde Nokia, NAVTEQ, Motorola ve kablosuz iletişim cyberPIXIE’de görev yaptıktan sonra , Ogi Redzic Otomobil Teknolojiler ve Mobilite Hizmetler Departmanı Başkan Yardımcısı olarak göreve getirildi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ