Pokémon Go Adventure senkronizasyonu çalışmıyor ve iOS cihazlarda yanlış mesafe izleme sorunu

2016 yılında çıkan bir artırılmış gerçeklik oyunu olan Pokemon Go, çıktığı zamanlarda olay olmuştu. Önceleri ANdroid cihazlarda çalışan oyun bir süre sonra geliştiricisi Nintendo tarafından iOS cihazlar için de aktif olmuştu.  İlk yıllarda dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan oyun, aradan geçen 6 yılın sonunda hala milyonlarca aktif kullanıcıya sahip.

Son zamanlarda Pokemon GO hakkında bazı şikayetler gelmeye başladı. Bunlar; Senkronizasyon sorunları ve iOS cihazlarda meydana gelen yanlış mesafe izleme sorunları.

Pokemon Go ilk çıktığında hatalarla doluydu. Aradan geçen yıllarda sayısı güncelleme aldı. Oyun karmaşık bir sisteme sahip olduğundan sorunların çıkması çok normal.

 

IOS kullanıcıları son zamanlarda şundan şikayet ediyorlar: Adventure Sync adı verilen bir modla, oyun açılmasa bile belirli mesafeler kat edilebiliyor. Ancak Adventure Sync senkronizasyonunun çalışmadığı haberleri forumlarda geziniyor. Kullanıcılardan gelen şikayetler IOS kullanıcılarının hatalı mesafe sorunu ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Bir forum gönderisi: 2 haftadan beri şu hatayı alıyorum: “fitness metrics are not currently available”. Bu yüzden haftalık ödülleri alamıyorum. Desteği aramadan önce tüm yöntemleri denedim. (Kaynak)

Başka bir şikayet: Bu hafta 23bin adım yürüdüm. Yeni yumurtalara başladım. Şimdi 4.5bin gösteriliyor. Ancak sadece haftalık ödül olarak 23.3 bin aldım. Diğer 3.9bin ne oldu (Kaynak)

Bu hata yüzünden Pokemon Go oyuncuları almaları gerekenden daha az yumurta alıyorlar. Sorun senkronizasyon sorunu ile sınırlı değil. Ayrıca arayüz çeşitli durumlarla karşılaşınca donuyor. Bu durumlarda Pokemon Go desteği şu öneriyi veriyor:

İleri ayarlardan, oyun verisini yenileyin. Bu yardımcı olacaktır.

Adventure Sync modunda yanlış veri yakalamaya gelince, destek ekibin zaten farkında olduğunu ve sorunun araştırıldığını söylüyorlar. 

Ekibimiz şu anda iOS cihazlarını etkileyen Adventure Sync sorunlarını araştırıyor. (Kaynak)

Son olarak Niantic Destek, bu sorunu hafiflettiklerini onayladı. Ayrıca, cihazdaki tüm izinlerin yeniden yüklenip yeniden etkinleştirilmesinin sorunu daha da çözebileceğini söylediler. (Kaynak)

Gizli Hazineleri Keşfedin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel