iPhone ve iPad’daki iMovie artık otomatik film oluşturabilir

Apple, kısa bir süre önce iOS ile iPadOS için bir iMovie güncellemesi yayınladı. iMovie 3.0 sürümü ile iki yeni özelliğin: Storyboard ve Magic Movie olduğu ifade edildi. Bu güncellemeyi en düşük iOS 15.2 ile iPadOS 15.2 sürümlü cihazlar için App Store üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

iMovie’nin bir önceki sürüm güncellemesi ile birlikte birçok kişi, kendi video çekimlerinizi oluşturmanız adına fotoğraf eklemeniz için boş bir proje ile sizi karşılıyordu. Ancak bir video düzenleme tecrübeniz olmaması halinde boş bir proje sizi düzenlemek için korkutabilir.

 

iMovie için Magic Movies otomatik tanımlıyor

Apple, yeni proje başlama aşamasında sizlere Magic Movies oluşturma özelliğini getirdi. Magic Film (Sihirli Film) seçeneği ile devam etmek isterseniz eğer Fotoğraflar sekmesini açıyor. Önünüze gelen fotoğraflardan istediklerinize dokunarak seçebilirsiniz. iMovie uygulaması daha sonra insanların yüzlerini ve daha fazlasını otomatik olarak ayırt edip tanımlıyor.

Videolarınız ile müzik ve başlıklarınız tamamen otomatik olarak birleştirildiğini göreceksiniz. Oluşturulan filmi yeniden düzenleyebilirsiniz. Örneğin, kliplerin yerini değiştirebilir veya silebilirsiniz. Buna ek olarak istenilen bölümleri kırpabilir ve bölebilirsiniz.

Apple, Magic Movie’lerinizin tamamının aynı olmaması adına sizlere otomatik hazırlanan tam 20 farklı stil getirmiş durumda. Her stile ait animasyon ve film müziği gibi özel geçiş efektleri bulunmakta. Stil değiştirmeniz durumda ise videolar otomatik yeniden oluşturulacaktır.

Kullanıcıların ayrıca satın almış oldukları müzik dışında, GarageBand uygulamasından veya müzik kütüphanesinden ses veya müziklerinizi projeye ekleyebilirsiniz. iMovie, videonuza ses eklemeniz halinde otomatik tanımlama yapacaktır.

 

iMovie için Storyboard Özelliği işinizi kolaylaştırıyor

Bir diğer özellik storyboard’lar oluyor. iMovie, sizlere film tarzında fragmanlar oluşturmanızı zaten sağlıyordu. Ancak Apple’ın bu düşünceyi daha fazla geliştirip geliştirdiği ve film fragmanlarının ötesinde bir hizmet sunduğunu görüyoruz.

Yeni özellik ile iMovie kullanmanız halinde bir şablon seçtikten sonra video oluşturmak için karşınıza bir rehber çıkacak ve size eşlik edecek. Şablonlar ile, sosyal video, eğitim videoları ve fragman ile ürün inceleme şablonlarını kullanabilirsiniz.

Bir film şeridi seçtiğiniz sırada, çekim projesi önünüze açılacak ve her kareyi doldurmak için galerinizden videoları seçebilir veya yeni çekimler yaparak ekleyebilirsiniz. Bu kısımda da her şey sizin tercihiniz doğrultusunda özelleştirilebilir. Klipleri kırpabilir ve başlıklar ekleyebilirsiniz.

Yolculuğa Hazır Mısınız? İlgili Bağlantılara Göz Atın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel