iPhone 12 mini Fiyatları Ne Kadar Düştü?

iPhone 12 akıllı telefon serisinin en düşük modeli olarak görebileceğimiz Mini modeli, bir türlü isteneni vermedi. Telefon çok satmadı. Listelerde bir türlü yükselemedi. iPhone 12 satışları çok iyi gitti ama mini bunun gerisinde kaldı. Tüm bunlar yaşanırken telefonun satmamasının tek nedeni ise fiyatı olarak gösterildi. Bunun yerine kullanıcılar ana modeli seçiyor ve iPhone 12 mini istenen satış rakamlarına ulaşamıyor algısı vardı.

İşte bu durumu değiştirecek olan hamlelerde gelmeye başladı. iPhone 12 Mini modelinin çok uzun bir süre sonra fiyatlarında ciddi indirimler uygulanmaya başladı. İndirim doğrudan Apple’ın sitesinde değil ama yine çevrim içi satış platformlarında uygulanmış durumda.

iPhone 12 mini Fiyatları Nasıl Değişti?

Yapılan indirimi gündeme almamızın bir nedeni var. O da indirimin yüksek bir miktarda yapılıyor olması. %1-2 oranında yapılan indirim bile fiyatları büyük oranda etkilerken, söz konusu akıllı telefonlarda %16’lık bir indirim yapılmış durumda.

64 GB versiyon için yapılan indirim sonrasında telefonun fiyatı ise 8.349 TL olarak değişti. Aslında telefonun fiyatı 9.999 TL olarak açıklanmıştı. Uzun bir sürede belirlenen bu fiyatta sabit kaldı. Zaten baş kısımda söylediğimiz gibi indirim e ticaret sitelerine yansımış durumda.

 

Apple’ın resmi sitesinde görüntülediğimiz zaman telefon hala 10 bin TL satış fiyatı ile raflarda. Yakın zamanda iPhone 13 serisinin gelecek olması bunda etkili olacak mı ya da mini modelinin kaderi değişecek mi göreceğiz.

İndirimler sonrasında serinin en azından ülkemiz satış fiyatlarının artması durumu söz konusu olur mu bu konuda da beklemek gerekecek.

Apple resmi olarak fiyatlarda bir değişim yapacak olursa o zaman iPhone 12 mini akıllı telefonları için yeni bir yazı paylaşırız. Şu an kullanıcılar bundan ne kadar memnun kaldı tartışılır. Öyle ki 8.349 TL’de öyle düşük bir fiyat değil.

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel