İnovasyon Nedir, Ne İşe Yarar ?

İnovasyon Nedir ? 

İnovasyon, tek kelime ile birlikte anlatılamayacak kadar geniş kapsamlı hazneye sahiptir. Anlam olarak kısaca teknoloji alanında yapılan yenilikler anlamına gelmektedir. Türkçe karşılığı yenilik olsa az öncede dediğimiz gibi tek bir anlam ifade etmekle doğru olmayacaktır.

İnovasyon, bilim ve teknolojiyi doğru bir şekilde kullanarak insan hayatını kolaylaştıracak ve tabii ki birçok yönden insanlara doğru tasarrufları yapmaya yardım edecek şeyler bulabilmektir. Örnek olarak hızlı biten bir pili kolayca hızlı şarj edebilmek için geliştirilen usb bellekler buna basit bir örnektir.

 

İnovasyon Ne Anlama Gelir ?

Yenilemek, elde olan bir şeyi daha iyi bir hale getirmek ve daha verimli sonuçlar alabilmek anlamına gelmektedir. Özellikle işletmelerin ve kurumsal yerlerin inovasyon örnekleri incelemesi yaparak farklı çalışmalar yapması gerekmektedir ki bu şekilde bir çok alanda çok daha verimli sonuçlar alabilirler.

İnovasyon Örnekleri Nelerdir ?

[alerts alerts_renk=”alert-primary” alerts_icerik=”Buradaki yazımızı okuyarak birbirinden farklı inovasyon örneklerini inceleyebilirsiniz.”] [yazi ilgili_yazi_id=”4343″]

İnovasyon Çeşitleri Nelerdir ?

  • Ürün İnovasyonu
  • Pazarlama İnovasyonu
  • Hizmet İnovasyonu
  • Organizasyonel İnovasyon
  • İş Modeli İnovasyonu

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel