Huawei’nin Akıllı Saat ve Kablosuz Kulaklığı Birleştirdiği “Watch Buds”, 1 Mart Tarihiyle Satışa Sunulacak!

Çin’in en önemli markalarından olan Huawei, Amerika’dan yediği ambargoya rağmen teknoloji pazarında tutunmaya ve önemli işler yapmaya devam ediyor. Akıllı telefonları için kendi işletim sistemini kullanan marka, Google’ı kullanamıyor. Bu durum birçok pazarda Huawei’i geriye düşürse de; akıllı saat ve kablosuz kulaklık konusunda inovatif geliştirmeler yapan marka özellikle de Avrupa pazarında adını duyurmayı başardı. Son olarak ise Huawei’nin akıllı saat ve kablosuz kulaklığı birleştiği Watch Buds’ı tanıtmıştı. Tanıtımın ardından 1 Mart’tan itibaren Avrupa’da satışlar başlayacağını duyduk!

Watch Buds: Hem Akıllı Saat, Hem Kablosuz Kulaklık!

Kullanıcıların kulaklıkları için ayrı bir şarj kutusu taşıması gereken günler geride kaldı. Huawei Watch Buds, şık görünümlü bir akıllı saatin altına gizlenmiş kablosuz kulaklık şarj kutusu olarak tasarlandı. Huawei, gerçekten kablosuz kulaklıklar için bir şarj kutusu taşımanın biraz fazla olduğunu düşündü. Cebinizdeki bu ekstra kutudan kurtulmak için çözüm ne olabilirdi ki? Marka, kulaklık şarj kutusunu bir saatle birleştirerek ayrı cihazlar taşıma ihtiyacını ortadan kaldıran en yeni “akıllı saatini” piyasaya sürdü.

Watch Buds ile bir saatten bekleyebileceğiniz tüm temel özelliklere sahip oluyorsunuz. Buna, kandaki oksijen seviyelerini, kalp atış hızını ve kullanıcının uyku alışkanlıklarını ölçebilen Huweai’nin sağlık paketi de dahil. Dışarıdan bakıldığında Watch Buds akıllı saat, paslanmaz çelik aksanları ve tam tahıllı deri kayışı ile oldukça şık görünümlü bir cihaz.

Kulaklıklara erişmek için tek yapılması gereken, saat kadranına basit bir şekilde basmak ve kapak benzeri bölmeyi serbest bırakmak. İçeride, kulaklıklar kapağa manyetik olarak tutturulmuş olduğunu göreceksiniz. Kulaklıklar basit bir tasarıma sahip ve ekstra güvenli bir uyum için herhangi bir sap veya kanatçık bulunmuyor. Ağırlıkları 4 gramın biraz altında ve son derece küçükler.

Avrupa’da Ön Siparişler Başladı!

Watch Buds’ın belki de en havalı özelliği, deri dokunmatik kontrollerinin veya “kulak kepçesi dokunmatik kontrollerinin” dahil edilmesi. Bu teknolojiyi Sony’nin Linkbuds modelinde görmüş ve çok beğenmiştik. Kulağınızın etrafındaki deriye basit bir dokunuşla dinlediğiniz şarkıyı kontrol edebilme ve aramaları yanıtlayabilme seçeneği, oyunun kurallarını değiştiriyor. Bir başka ilginç bilgi de, kulaklıkların kendilerine sol ya da sağ yön tayin edilmemiş olması. Kulaklıklar, her bir kulaklığın nerede oturduğunu ve kulağınızın neresinde olduğunu belirlemek için momentum takibini kullanıyor.

Huawei, Avrupa’dakiler için ön siparişleri şimdiden başlattı ve tam sürümün 1 Mart’ta olması bekleniyor. Watch Buds’ın diğer bölgelere gidip gitmeyeceği konusunda herhangi bir ayrıntı yok!

İlginizi çekebilecek konular

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel