”Bağlantınız Gizli Değil” Hatası Çözümü

İnternet tarayıcıları zaman içerisinde bazı durumlarda maallesef can sıkıcı hatalar meydana getirebilmektedir. Bu yazımızda bir hayli araştırılan bağlantınız gizli değil hatasının çözümünü sizlerle paylaşarak sizlere yardımcı olmaktayız.

Bugün ele aldığımız hatalardan birisi de bağlantınız gizli değil hatasıdır ve genel olarak chrome ve explorer tarayıcılarında karşımıza çıkabilmektedir. Bizlerde bu hatayı aldığınızda ne yapmanız gerektiğine dair bazı ufak bilgiler vererek hatayı geçebilmenizi sağlayacağız.

Dilerseniz direk işlemlere geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabilir ve kendi bilgisayarlarınızda deneyebilirsiniz.

 

Bu hatanın en belirgin kaynaklarından birisi de bilgisayarınızın saat ve tarih zamanının yanlış olmasıdır. Sağ alt bölümden bilgisayarınızın saatine ve tarihine göz atarak eğer yanlışsa düzeltmeniz bu hatanın giderilmesinde faydalı olacaktır.

 

 

Eğer bağlantınız gizli değil hatasını aldığınız web sitesi veya blog adresine ssl yani güvenlik sertifikası site sahibi tarafından yüklenmediyse bu hatayı alacaksınızdır. Bu durumda zaten siteye giriş yapmanız da güvenlik açısından doğru ve mantıklı olmayacaktır. Sitenin sol üst bölümünde bulunan kısımda eğer güvenli değil yazıyorsa site ile alakalı bir problem olduğunu unutmayın.

 

 

Bilgisayarlarınızın dns ayarları internet problemine yol açmaktadır ki bu durum genelde internet ile alakalı bir program indirme yaptığınızda başınıza gelebilir. Fark etmeksizin ayarlardan dns ayarlarını eğer değiştirdiyseniz bu durum maallesef bağlantınız gizli değil hatasına yol açacaktır.

 

Bu göstermiş olduğum maddeleri uyguladığınız taktirde sorun büyük ihtimalle çözülecektir. Bu konu hakkında internet üzerinde birçok yazı paylaşılmış ve birçoğu çok daha fazla işlemleri yazısına eklemiş fakat burada gördüklerinizi kontrol etmeniz durumunda sorun çözülecektir.

Bilgisayarlarınıza bu tür sorunları yaşamamak için internet ayarlamak, hızlandırmak gibi yardımcı araç programlarınızı indirmemenizi tavsiye etmekteyim ki aksi taktirde bu tür hatalar bizleri karşılamaktadır.

Aşağıda bulunan yorum kısmına chrome bağlantınız gizli değil hatası ile alakalı yorum ve görüşlerinizi yazarak bizlerle birlikte paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizleri pinterest, facebook ve twitter hesaplarımızdan takip ederek kolaylıkla paylaşımlarımıza göz atabilirsiniz.

Daha Fazlasını Keşfedin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel