Apple Watch Explorer Edition Özel Modeli Geliyor

Apple Watch akıllı saatleri sporcular tarafından sıkça tercih edilen popüler akıllı saatler. Söz konusu akıllı saatler sporcuların ilgi odağı ama her koşula dayanıklı değil. Özellikle mesele spor olunca, akıllı saatlerin dayanıklılık konusunda sıkıntı yaşayabileceğini biliyoruz. Sporu sadece koşu ya da yürüyüş olarak algılamayın. Tırmanma, paraşütle atlama gibi çok daha farklı ekstrem sporlar bulunuyor. İşte akıllı saat bu sporlara dayanacak yapıda değil. Fakat Apple, bu sporlara da dayanacak akıllı saat modellerini geliştirmek için çalışıyor. Apple Watch Explorer Edition adı verilecek olan yeni bir akıllı saatin geleceği ortaya çıktı.

Apple Watch Explorer Edition Nasıl Bir Akıllı Saat Olacak?

Bloomberg üzerinden paylaşılan bilgilere göre yeni akıllı saat, ekstrem şartlara dayanıklı olan bir saat olacak. Teknik özellikler açısından söz konusu akıllı saatin bir farkı olmayacak.

En güncel akıllı saatin tüm özellikleri bu model için de geçerli. Kalp hızı için sunulan özel sensörler, EKG çekme özelliği, kandaki oksijen seviyesini ölçme özelliği ve daha birçok akıllı saat özelliği yeni seride de yer alacak.

 

Apple Watch Explorer Edition akıllı saat modelinin farkı ise sağlamlığı olacak. Saatin etrafında özel bir kalkan bulunacak. Aynı yapı Casio G-Shock modellerinde de kullanılıyor.

Saat bir nevi zırh içine alınacak ve darbelere ya da düşmelere karşı tam anlamıyla korunaklı bir hale gelecek. Burada akıllara gelen soru belli. Saatin yeni koruma halkasıyla beraber gelecek olması tasarım değişikliğine neden olacak mı?

Apple Watch modelleri kare şeklinde bir tasarıma sahip. Genelde bu şekilde korumaya sahip olan akıllı saat modelleri ise dairesel tasarıma sahip oluyor.

 

Çünkü saate giydirilen kılıf bunu gerektiriyor. Kare şeklinde tasarımlarda köşeleri korumak çok mümkün olmuyor. İşte bunun da bir tasarım değişikliğine neden olması söz konusu olabilir.

Apple Watch Explorer Edition doğrulandığı zaman, tasarım değişikliği konusunda net bilgileri alacağız. Şu an için yeni akıllı saat modellerinin ne zaman tanıtılacağına ilişkin ise herhangi bir bilgi yer almıyor. Bunu firma duyurmadan da bilmemiz mümkün olmayacak.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel