Apple Watch 7 Tasarımı Sızdırıldı! İşte Gelecek Olacak Tasarım

Apple’ın her sene olan tanıtımları için bu sene de az bir zaman kaldı. Eylül ya da Ekim ayında hem yeni iPhone akıllı telefonları tanıtılacak hem de yeni akıllı saat modelleri. iPhone 13 akıllı telefon modeline eşlik edecek olan bir sonraki akıllı saat ise Apple Watch 7 olacak.

Nasıl bir akıllı saat gelir ya da özellikleri neler olur diye konuşurken, söz konusu serinin tasarım görselleri de sızdırıldı. Tam olarak saat nasıl gözükecek bu görseller sonrasında anlamış olduk.

İlginizi Çekebilir: Beats Studio Buds Kulaklık iOS 14.6 Kodlarında Gözüktü

Apple Watch 7 Tasarımı Baştan Aşağı Değişiyor

Yeni akıllı saat için gelişmeler oldukça güzel. Görsellere bakıldığı zaman o beklenen tasarımsal değişikliğin bu saat ile geleceği görülüyor.

Apple Watch 6 modellerinde olan tasarım değişikliği çok yeterli bulunmamıştı. Zaten çok fazla bir değişiklik yoktu. Bu modelde ise durum biraz daha farklı olacak. iPhone 12 sonrasında gelen yeni kasa yapısı, akıllı saatlere de uygulanacak.

 

Bu demek oluyor ki düz bir kenar sistemine geçiş yapılacak. iPhone modellerinde bu tasarım yapısı kullanıldı. Aynı şekilde iPad modellerinde de bu tasarım yapısı kullanıldı.

Hatta sonra iç beklemediğimiz bir model olan iMac modellerinde de bu tasarım yapısı geldi. Sonucunda düz kenarlar hemen hemen her seride yer alan çerçeve yapısını oluşturmaya başladı.

 

Şimdi bu yapı Apple Watch 7 akıllı saat modelinde de olacak. Yeni akıllı saatin kenarları tamamen düz gelecek gibi duruyor. Ekran kısmında ise biraz daha geniş bir ekran kullanılacak. Özellikle köşelerden daha geniş bir ekranın bizi karşılayacak olması, genel kullanım açısından da iyi bir gelişme.

Tasarım değişiklikleri sayesinde sensörlerde de değişiklikler olabileceğini ekleyelim. Bu da akıllı saatin yeni yetenekler alabileceğinin işareti.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Ön Siparişte 2.3 Milyonu Aştı

 

Söylenen söz konusu modelde kan şekeri ölçüm özelliğinin de olacağı. Kan şekeri ölçüm özelliğinin dışında, nabız ölçer, EKG çekim özelliği gibi özellikler de aynen kalacak özellikler olacak.

Şimdiye kadar en büyük Apple Watch 7 sızıntısından elde ettiklerimiz bunlar. Burada dikkat çeken iki konu var.

  • Birincisi yeni akıllı saat modelinde, iPhone 12 serisinde olduğu gibi düz kenarların olması. Bu demek oluyor ki iPhone 13 için de beklenen düz kenarlı yapı aynen geçerli olacak. Saat ve akıllı telefon bir uyum içerisinde sunulacaktır. Bu da güzel bir tasarım artısı olacaktır.
  • Sızıntıdan elde ettiğimiz ikinci sonuç ise söz konusu akıllı saat modelinde artık kan şekeri ölçme ve tansiyon ölçme gibi üst düzey özellikler de olacak. Bu özellikler yeni tasarımın sunduğu yeni sensör alanları sayesinde kullanılabilecek.

 

Bildiklerimiz bunlar. Bakalım seri hakkında daha nasıl bilgiler gelecek. Eylül ayına epey bir zaman var. Eylül ayına kadar sızıntılar gelmeye devam edecektir.

Keşfetmeye Devam Edin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel