Apple Tekrardan Dünya’nın En Değerli Markası Oldu !

  • 12 Mayıs 2016
  • 74 kez görüntülendi.
Apple Tekrardan Dünya’nın En Değerli Markası Oldu !

Şu sıralarda özellikle eski devrimlerinden çok uzakta kaldığı belirtilen ve iPhone satış adetlerinde de düşüş yaşayan Apple buna rağmen zirveyi tekrardan geri aldı. Detaylar haberimizde ..

Apple, tahminlere göre marka değerleri sıralamasında düşüş yaşaması bekleniyordu. Bunun nedeni de artık yenilikler konusunda geride kalması ve ilk defa iPhone satışlarında bu yıl düşüş yaşanması. Tabiki bu düşüş miktarı Apple’ı önemli derecede etkileyecek kadar değil çünkü gayet iyi satış rakamları duyuyoruz böyle eleştirilere rağmen.

image

Forbes’in araştırmasına göre Apple, zirvedeki yerini koruyor. En önemli rakipleri olan Microsoft ve Google’ın önemli yenilikleriyle beraber Apple’ı geçebileceği düşünülüyordu. Tabiki bu araştırma detayları tamamen finansal verilere dayandırılarak yapılıyor.

Rapora göre Apple, yüzde 6 oranında bir artışla 154.1 milyar dolarlık marka değerine ulaşarak listenin ilk sırasına yerleşti. Google 82.5 milyar dolarla (yüzde 26 artışla) ikinci sırada yer alırken yazılım devi Microsoft 75.2 milyar dolarla üçüncülüğü almış durumda.

image

Coca Cola ve Facebook’ta bu alanda iyice yerlerini sağlama almış durumdalar. Özellikle Facebook’un yatırımları ve Vr teknolojisi Facebook gibi sosyal ağ kurumlarının işini iyice rahatlatıcak gibi gözüküyor.

Mert Büyük

Kaynak:  Technosfer

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yavuz Selim ŞAHİN dedi ki:

    Apple yüzünden elma yemeyi bırakcam hiç sevmiyorum politikasını

BİR YORUM YAZ