AKK’siz Turkcell Superonline Paketi Duyuruldu

Turkcell Superonline tarafından yayınlanan bir basın duyurusunda Adil Kullanım Kotası’nın tamamen kaldırıldığı yeni bir internet paketinin olduğu duyuruldu.

  • 29 Nisan 2017
  • 901 kez görüntülendi.
AKK’siz Turkcell Superonline Paketi Duyuruldu

Turkcell Superonline tarafından yayınlanan bir basın duyurusunda Adil Kullanım Kotası’nın tamamen göz ardı edildiği yeni bir internet paketinin olduğu duyuruldu. Paket hakkındaki detaylar haberimizde!

Yaklaşık bir ay önce TurkNet tarafından yapılan bir duyuruda, altyapıyı kendilerinin oluşturduğu bazı bölgeler için Adil Kullanım Kotası’nın kaldırılacağı duyurulmuştu. Bu duyurunun üzerinden çok fazla bir süre geçmeden Turkcell cephesinden AKK’nin kaldırılması hamlesi gecikmedi.

Turkcell Superonline, fiber altyapısı bulunan bölgeler için kullanıcıların Adil Kullanım Kotası’na takılmayacağı bir internet paketi ortaya çıkardı. Yeni çıkarılan internet paketinin adı Platin Paket. Platin Paket ile birlikte artık evdeki internet kullanıcıları kullandıkları Adil Kullanım Kotası uygulamasının dışında tutulacak. Bu sayede kullanılan internet boyutu her ne olursa olsun herhangi bir hız düşümü söz konusu olmayacak.

Turkcell Superonline Platin Paket’i kullanmaya uygun bölgelerde yaşayan internet kullanıcıları aylık 89 TL’ye 25 mbit hıza sahip ve en önemli özelliği AKK uygulanmayan bir internet kullanımına erişecekler. Ayrıca internet kurulumu ve modem de bu fiyata dahil.

Şimdilik AKK uygulamasının yalnızca TurkNet ve Turkcell tarafından kaldırılması yüzümüzü gülümsetmeye başladı. BTK tarafından yapılan AKK uygulamasının 2018 yılında tamamen kaldırılacağı haberinden sonra bu gelişmelerin yaşanması kullanıcılar için güzel bir durum. Turkcell’in AKK uygulamasını kaldıracağı internet paketi için normal bir 25 mbit hızdaki paketinin ücretinden biraz daha fazla bir ücret talep etse de  bu durum AKK’nin tamamen kaldırılmasına değer.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ayhan dedi ki:

    Fiberde boyle yapmak önemli degil Önemli olan yalın edeselde yapın gorek

    1. Berkay Eke dedi ki:

      Fiber internetin ön plana çıkarılma sebebini hızlı bir internet için hızlı bir internetin gerekmesi olarak görebilirsiniz. Ancak tüm internet türlerinde bu kotanın kaldırılması gerekiyor. Gelişen teknoloji dünyasında mevcut durum ihtiyaçlarımızı karşılayacak noktada değil malesef.

BİR YORUM YAZ