9.nesil iPad için Sevindiren Bilgiler Ortaya Çıktı

iPad modellerinin giriş seviyesi modelleri en son 8.nesil iPad ile yenilenmişti. Bu modelin tanıtılmasından sonra şimdi ise gündemde olan seri 9.nesil iPad oldu. Giriş seviyesi modeli olarak yoluna devam edecek ve en uygun fiyatlı iPad olacağı söylenen model için yeni gelen bilgiler bir hayli sevindirici.

Çinli bir internet sayfası olan CNBeta tarafından paylaşılan bilgilerde yeni nesil tabletlerin özelliklerinden söz edildiği gibi tabletlerin fiyatı konusunda da bazı iyi haberler veriliyor. Görünen o ki hem fiyat bizi sevindirecek hem de teknik özelliklerde daha iyi bir model göreceğiz. Peki, sızan bilgiler neler?

9.nesil iPad Özellikleri ve Beklenen Fiyat

İddialara göre yeni seride yine Apple’in işlemcileri kullanılacak. En son seride kullanılan A12 işlemcilerinden sonra bu modelde de A13 işlemci kullanılacak. iPhone 11 modellerine de güç veren A13 Bionic işlemcileri, performansın da direkt olarak yükselmesini sağlayacak.

Bunun yanında RAM için de bir güncelleme yapılacak. RAM kısmında da 4 GB RAM olacak ve dahili hafıza da 64 GB seviyesinden başlayacak. 128 GB depolama seçeneğinin de olacağı düşünülüyor.

Hem işlemci yenilenecek hem RAM iyileştirilecek hem de depolama alanı için yeni seçenekler olacak. Bunun yanında ekran kısmında da değişiklik olacak. iPad Pro modelleriyle başlayan çerçevesiz ekran dönüşümü bu model için geçerli olmayacak.

Yine Touch ID sensörlerinin bulunduğu geniş çerçeveler olacak ama ekran boyutu artacak. Ekran boyutu kısmında 10.2 inçlik panel kullanımı yerine 10.5 inçlik panel kullanılacak.

Ekranın biraz daha büyük olacağı söyleniyor ama yine LCD olup olmayacağı konusunda bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Belki de bu modelde de AMOLED görülür. Tabii ki bunun ihtimali oldukça düşük. Bir ihtimal Mini LED teknolojisini de görebiliriz ama bunlar net değil.

9.nesil iPad için en sevindirici nokta ise tabletin fiyatı olacak. İddialara göre şu an 329 dolardan satışta olan modellere yerine, yeni işlemci kullanılmasına rağmen bu model 299 dolar olacak. Bu da doğal olarak satışların artmasını sağlayacak. Bakalım görelim bu sefer daha uygun fiyata daya iyi bir tablet mi gelecek yoksa yine beklemeye devam mı diyeceğiz.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Güncel