Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Yeni İşletim Sistemi Huawei OS Kuruluyor
İçindekiler
0

Yeni İşletim Sistemi Huawei OS Kuruluyor

Yazar: Berkay Eke24 Haziran 2016

Son zamanlarda hızlı bir yükselişe geçen Huawei şu anda dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi konumuna erişmesiyle birlikte kendi işletim sistemleri olacak Huawei OS ‘u kurmayı planlıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde yine büyük firmalardan olan Samsung‘da işletim sistemi değiştirme kararı aldıktan sonra bir büyük adım da Huawei‘den geldi. IDC’nin verilerine göre şu anda dünyanın en büyük üçüncü büyük telefon üreticisi olan Huawei uzun yıllar boyunca Android işletim sistemini kullandığı akıllı telefonlarını piyasaya sürdü.

Android işletim sistemi üzerine entegre edilmiş olan EMUI arayüzü üzerinde de yoğun çalışmalarda bulunan Huawei görünüşe göre bu arayüzü bir adım ileriye taşımak istiyor.

huawei os

Huawei çalışanları arasında iOS 1‘i geliştiren kişilerinden birinin de bulunduğu eski Apple çalışanı Abagail Brody’nin de olduğu şirket kendi işletim sistemlerini üretmek için kolları sıvadı.

Gelen bilgiler doğrultusunda henüz ilk aşamasında olan yeni işletim sisteminin ne zaman tamamlanacağı ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamakta. Huawei bu işletim sistemini yüksek ihtimalle gelecek zamanlarda herhangi bir sebepten dolayı Android’den ayrılmak istediği zaman devreye geçirmek için hazır halde bekletecek.

Berkay Eke / Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...