Güvenlik Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Yeni Android Sürümü Yepyeni Bir Özellik Daha !
İçindekiler
0

Yeni Android Sürümü Yepyeni Bir Özellik Daha !

Yazar: Mert Büyük21 Mart 2015

Android gitgide stabilleşiyor ve özgürlüğüde en ideal biçimde sağlıyor. Firmaların güncelleme verme konusundaki bu gecikmeler can sıkan özellikler arasında aslında bunu bitirdiği anda iOS’u bile her konuda rahat sollayabilir . Google her sürümünde yeni özellikler sunmaya devam ediyor. 2 hafta önce Android 5.1 Lollipop’u çıkararak 5.0’da yaptığı hatalar ve bazı sinyal sorunlarını çözmüştü. Bu seferde yepyeni bir özellik kazandırıyor.

Android-Lollipop-Statue

 

Temel alınan özellik cep telefonunuzun cebinizde dururken veya elinizde taşırkenki güvenliği. Bu özelliğin orijinal adı On-Body Security. Bu özelliği de Akıllı Güvenlik ayarları seçeneğinden açarak yapabiliyoruz. Bu sayede diyelim yanlışlıkla basımlarda veya cebinizde taşırken herhangi bir müdahale ile açılan telefonunuzun altına bir sembol geliyor . Bu sembol sizin açıp açmadığınızı anlıyor çünkü bu sembolu yukarı doğru çekerek bildirim ekranını getiriyorsunuz.

on-body-detection-1-710x416

 

Google bu sayede Android tarafında bütün ihtimallere karşı önlemleri alıyor ve işe yarayan ne varsada onlar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Benim endişem sadece açık bir platform olduğu için virüslere daha açık ve bunada bir el atabilir diye düşünüyorum . Google Play Store’da da nitelik bakımından düzenleme yapması şart. 

Sizce Google doğru yolda mı ?

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...