Giyilebilir Teknoloji
Şimdi Okuyorsunuz
Xiaomi, Akıllı Saatini Duyurdu !
İçindekiler
0

Xiaomi, Akıllı Saatini Duyurdu !

Yazar: Mert Büyük31 Ağustos 2016

Yaptığı rekor satışlarla dünya çapında ününü duyuran Çin’in yıldızı Xiaomi , fitness odaklı akıllı saatini bugün duyurdu. Özellikler ve detaylar haberimizde..

Her alana Apple gibi el atmaya başlayan Xiaomi, en son bilgisayar pazarına da giriş yapmıştı. Bu sefer ise akıllı saat tarafına da bu cihazla gelmiş oldu. Aslında tam olarak akıllı saat diyemesek de fitness odaklı bir saat çıkardı karşımıza Xiaomi ve bunun adı AMAZFIT.

IMG_1601

1.34 İnç ekran ile gelen akıllı saat , 300×300 çözünürlüğüne sahip. Dairesel bir tasarıma sahip olan akıllı saat , 1.2 Ghz hızında bir işlemciye ve ayrıca 512 Mb Ram’e sahipleri. İşletim sistemi olarak yeni bir sistemle geliyor fakat Android cihazlarla eşleştirmek mümkün olacak. IP67 sertifikası ile beraber suya karşı dayanıklılık konusunda bir tedirginlik yaratmıyor.

Başka bölgelerde satışa çıkacağı belirsiz olan AMAZFIT, Çin’de. 120 dolarlık bir fiyata sahip olacak. Ayrıca 4Gb’lık bir hafızaya da sahip olduğunu söyleyebiliriz bu yeni cihazın.

MERT BÜYÜK/ TECHNOSFER

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...