Teknoloji Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
WhatsApp’a “Beğen” tuu Geliyor!
İçindekiler
0

WhatsApp’a “Beğen” tuu Geliyor!

Yazar: Berkay Eke7 Temmuz 2015

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamaları Messenger ve WhatsApp’ı elinde bulunduran Facebook, sonunda iki uygulamayı birleştirecek gibi.

7’den 70’e herkes tarafından kullanılan anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp gelişmelerine ışık hızında devam ediyor. Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp son olarak da Facebook’taki “Beğen” tuşu özelliğine kavuşmaya doğru gidiyor.

WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra hızlı bir şekilde büyüdü. Sosyal medya devi olan Facebook’un mobil uygulamayı satın almasının çok doğru bir hamle olduğunu WhatsApp’a gelen birbirinden yeni özelliklerle kanıtlıyor.
WhatsApp’ın Web sürümü ve mobil platformlardaki yenilikler bu özelliklere en güzel örnek.

Beğen Tuşunun Görevi Ne Olacak?

Söz konusu servislerini birbirine paralel bir şekilde yenileyen sosyal medya devi, bu kez WhatsApp’a bir Facebook özelliği eklemeye hazırlanıyor. Sosyal medya devi Facebook Messenger’ın sahip olduğu “Beğen” butonunu şimdi de WhatsApp’a taşımayı kararlaştırdı.

Bu yeni özellik sayesinde genellikle WhatsApp gruplarında paylaşılan fotoğraflar için yorum yapma zorundalığı hisseden kullanıcılar artık tek bir “Like” tuşu ile bu zorunluluktan kurtulabilecekler. Ayrıca herhangi bir olayı onaylamak için de kısa yoldan bu tuş ile halledebilecekler.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...