İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Whatsapp Hızlı Alıntı Özelliği İle Geliyor
İçindekiler
0

Whatsapp Hızlı Alıntı Özelliği İle Geliyor

Yazar: Berkay Eke13 Haziran 2016

Sosyal mesajlaşma platformu devi olan Whatsapp geçtiğimiz günlerde yazı stillerini değiştirme, GIF oynatabilme desteği gibi yepyeni güncellemeleri kullanıcılarına sunmuştu.Kendini hızla geliştirmeye devam eden Whatsapp’a bu sefer de hızlı alıntı yapabilme özelliği geliyor.

Özellikle gruplarda işe yarayacak bir özellik olan bu özellikle birlikte geç gördüğünüz bir mesaj hâlâ güncelliğini korumuyorsa bu alıntı sayesinde çok daha rahat mesajı yanıtlayabilirsiniz. Bu özellik sayesinde herhangi bir durumda ekran görüntüsü de almanıza gerek kalmayacak.

2016-06-13 20.00.28

Hızlı alıntı özelliğini kullanabilmek için seçmek istediğiniz mesajın üzerine uzun bir süre basılı tuttuktan sonra sayfanın üst tarafında çıkan değişik seçeneklerden en solda bulunan sol ok yani uygulamadaki adıyla alıntı yapma seçeneğine basarak istediğiniz mesajı dilediğiniz gibi alıntı yapma şansına sahip oluyorsunuz.

Hızlı alıntı özelliğini sizle paylaşılan fotoğraf ve videolar için de kullanabilirsiniz.  WhatsApp’ın 2.16.119 sürümüyle gelecek bu özellik yakın zamanda iPhone’lar için kullanıma sunulacak. Android kullanıcılar ise bu özelliği şu an kullanabilir durumda.

Berkay Eke / Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
100%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...