watchOS 3.2 Yayınlandı !


Apple’ın akıllı saati olan Apple Watch’un yeni ana güncellemesi olan watchOS 3.2 , 8 betanın ardından ana sürümü sonunda yayınlandı. Apple Watch sahiplerini heyecanlandıran bu güncelleme ile beraber neler geliyor gelin bir göz atalım .

Aslında bu güncellemenin en önemli özelliği Tiyatro Modu denilen yeni bir mod saatimize gelmiş oldu. Peki bu tiyatro modu ile beraber ne oluyor ?  Apple Watch’a gelen Tiyatro Modu ile cihazınızı hızlıca sessize alabilir ve kol hareketi ile ekranın açılmasını önleyebilirsiniz. Tiyatro Modu etkinken yine haptic geribildirimleri almaya devam edeceksiniz ama ekran açılmayacak. Bildirimleri görüntüleyebilmek için ekrana dokunmanız veya Digital Crown’ı kullanmanız gerekiyor. Ayrıca Tiyatro Modu’na Apple Watch’unuzun Kontrol Merkezi üzerinden erişebilirsiniz.

watchOS 3.2 güncellemesi ayrıca Siri’ye Apple Watch için gelişmiş bazı yetenekleri de getiriyor. Artık Apple Watch’unuz üzerinden Siri ile kullanıcılara mesaj, para gönderebilir, yolculuk, araç gezisi planlayabilir, arama yapabilir veya fotoğraflar arasında arama yaptırabilirsiniz.Yani bu sayede Siri, Apple Watch için son derece kullanışlı ve başarılı bir hale büründü diyebiliriz.

watchOS 3.2 hem Apple Watch Series 1 hem de Apple Watch Series 2’ler için şimdi indirilebilir ve yüklenebilir. Güncellemeyi indirmek ve yüklemek için iPhone’unuzun ana ekranında yer alan Apple Watch uygulamasını kullanarak, Genel > Yazılım Güncelleme menüsüne gitmeniz yeterli. Bu menü üzerinden güncellemeyi indirebilirsiniz. Güncellemeyi indirebilmek ve yüklemek için Apple Watch’unuzun en az %50 şarj seviyesinde, şarj cihazına bağlı ve iPhone’a bağlı olması gerektiğini unutmayın.

YAZAR: Mert Büyük

Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyorum . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyorum . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyorum. Bu yüzden mobil teknoloji kategorisinde içerikler üretmeye özen gösteriyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şampiyonlar Ligi’nde Yeni Bir Güvenlik Dönemi !

UEFA tarafından her sene düzenlenen Şampiyonlar Ligi, bu yıl Galler'in Cardiff şehrinde düzenlenecek. Cardiff polisi ise güvenlik önlemini yüz tanıma teknolojisi ile beraber alacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir