İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Turkcell’den 5G Açıklaması Geldi
İçindekiler
0

Turkcell’den 5G Açıklaması Geldi

Yazar: Onur Demirlendi22 Nisan 2015

Mobil iletişim operatörü Turkcell , yapmış olduğu açıklama da şu ifadeleri dile getirdi “Yeni nesil mobil iletişim teknolojilerini Türkiye ile tanıştırma konusundaki liderliğimizi 5G‘de de sürdüreceğiz.”

Yeniliklere her zaman açık olan ve Türkiye’nin köklü operatör markası olan Turkcell , yapmış olduğu açıklamada Türkiye’nin her yerine en hızlı ve en yaygın interneti ulaştırmak ilkesini benimsediklerini belirtti.

Türkiye’de en hızlı 3G internet hızını bizlere yaşatan Turkcell , bu gururu dünyada  da bizlere yaşatıyor. 63,3 Mbps hız ile en hızlı 3G internet ünvanını koruyan Turkcell , açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi.

“”4G için yaptığımız testlerle bu teknoloji ile ilgili hazırlıklarımızı tamamlarken, 5G hazırlıkları kapsamında da yönetim kurulunda yer aldığımız NGMN (NextGeneration Mobile Networks) çatısı altında Türkiye’yi temsil eden tek operatör olarak gelişmeleri yakından takip ediyor, bu konuda dünya standartlarının oluşmasına yön veriyoruz. Bu alandaki öncülüğümüzü ve yeni nesil mobil iletişim teknolojilerini Türkiye ile tanıştırma konusundaki liderliğimizi 5G’de de sürdüreceğiz”.

Sureyya_Ciliv_20130731130857

Turkcell yakın bir zamanda 4G çalışmalarını duyurmuştu.Çok kısa bir zaman zarfı içerisinde ülkemizde kullanıma sunulacak olan 4G , bizlere ne kadar memnuniyet sağlayacak bilemiyoruz ancak 5G bizleri daha da heyecanlandırıyor demekte fayda var…

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Onur Demirlendi

Bir yanıt bırakın...