İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Telefondaki Taksit Yasağı Kalkabilir !
İçindekiler
0

Telefondaki Taksit Yasağı Kalkabilir !

Yazar: Mert Büyük10 Ağustos 2016

BBDK şu sıralarda kredi kartlarıyla ilgili olan kapsamları arttırıyor ve bir takım esnetmeler getiriyor. Bununla birlikte cep telefonu alanında da bir takım gelişmeler var. Bu da kullanıcılar arasında heyecana yol açtı detaylarına bir göz atalım..

IMG_1562

Kredi kartı kullanımının yaygınlaşmasını sağlayacak çalışmada maksimum 36 aylık taksitlendirme seçeneği 48 aya kadar çıkartılabilecek. Satın alım gücünü arttıracak çalışmaların yürütüldüğü Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu toplantısında bir diğer gündem ise kredi kartıyla akıllı telefon alışverişe izin verilmemesi oldu.

Telefonlardaki taksit yasağı ise 2014 yılının Şubat ayında yürürlüğe girmiş ve kullanıcılar tarafından yoğun eleştirilmişti. Bu yönetmeliğin temel sebebi ise ithalatı azaltmak ve insanlardaki bu telefon çılgınlığını azaltmaya yönelikti. Fakat istenen olmadı ve tersine farklı uygulamalar getirilerek ve operatörlerinde uyguladığı kontrat kampanyalarıyla çok daha fazla arttı satışlar.

Bu alanda da geri adım atılması bekleniyor. Eylül ayında bu karar netleşecek..

MERT BÜYÜK (Technosfer)

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...