TATA ilk Spor Aracını Üretti !


Ünlü Hintli araba markası olan Tata, alt markası olan TAMO adı altında bir spor araç çıkardı . Land Rover ve Jaguar’ın da aynı zamanda sahibi olan Tata’nın arabasının detayları haberimizde..

Racemo adı verilen model, İtalyan tasarımı ile Hint yaratıcılığını harmanlayan iki kişilik bir spor coupe olarak adlandırılabilir bu araç. Yolcu taşıma amaçlı araçlar için ilk kez kullanılacak olan platform, MoFlex Multi-Material Sandwich (MMS) olarak adlandırılan teknolojik yapıyı kullanıyor.

Racemo, Hindistan’ın global olarak geliştirdiği, ‘fijital’ olarak nitelendirilen, fiziksel ve dijital dünyaları bir araya getiren ilk aracı denilebilir. Racemo+ versiyonu için oyun severlere de çok güzel bir haber var. Bu otomobilin içinde, interaktif oyun ortamında ‘Forza Horizon 3’ oyununu oynamak da mümkün oluyor. Gerçekten tuhaf bir düşünce tarzında geliştirilmiş bir aksiyon.

Racemo’nun kaputunun altında bulunan 1,2 lt’lik turbo beslemeli üç silindirli benzinli motordan 190 HP güç ve 210 Nm maksimum tork değerleri elde ediliyor.Model, 6 ileri vitesli otomatik şanzıman ile kombine edilen bu motor sayesinde 0’dan 100 km/s hıza 6 saniyeden daha kısa bir sürede ulaşabiliyor.

YAZAR: Mert Büyük

Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyorum . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyorum . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyorum. Bu yüzden mobil teknoloji kategorisinde içerikler üretmeye özen gösteriyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Didi , Dünya’nın En Büyüğü Olma Yolunda !

Didi, birçok dev firmadan yatırım almasıyla beraber marka değeri fırlamış durumda. Çin'in en büyük yolculuk uygulaması olan Didi, en büyük rakibi olan Uber'le rekabet halinde .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir