İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Steam PlayStation 4 İçin Geldi
İçindekiler
0

Steam PlayStation 4 İçin Geldi

Yazar: Berkay Eke11 Temmuz 2016

Geçtiğimiz günlerde adının Microsoft ile anılmasından sonra artık Steam PlayStation 4 üzerinde de kullanılabilir durumda. Linux işletim sistemi ile Steam uygulamasını ve farklı emulatörleri PlayStation 4 üzerinden çalıştırabilirsiniz.

Hackerlar PS4’ü henüz kıramasa da farklı işletim sistemi yüklemeyi başardı. PlayStation 4’ün Linux tabanlı işletim sistemi ile çalıştırılmasından sonra Steam oyun platformunu da PS4’e taşımış ve Steam oyunlarını PlayStation 4’te çalıştığına dair çeşitli videolar yayınlanmıştı. FailOverflow ekibi uzun süredir test aşamasında kullandıkları Linux tabanlı Fedora 23 işletim sistemini PS 4 için yayınladı.

Fedora 23’ü PlayStation 4 için yüklemek ve Steam oyunlarını buradan oynamak için sistem yazılımının 1.76 olması gerekmekte. Ayrıca 8 GB Flash Disk, klavye ve mouse ihtiyaç duyulan diğer gereksinimler arasında. Şu an stabil durumda olmayan PS4 için Fedora 23’te Wi-Fi ve Ethernet bağlantıları çalışmıyor. Ayrıca sistem ve oyun sesleri de gelmiyor.

steam playstation 4

Oyun konsolunuza Fedora 23 işletim sistemini yükledikten sonra Steam uygulamasını indirebilirsiniz. Üst seviye özellikler gerektirmeyen Steam oyunlarını PS4 üzerinden oynayabilirsiniz.

PlayStation 4 için Fedora 23 işletim sistemini yüklemek için gereken dosyaları buradan indirebilirsiniz.

Berkay Eke / Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...